Heta nyheter
Få 50% rabatt 0
💼 Skydda din portfölj med AI-drivna aktieval från InvestingPro – NU med upp till 50 % RABATT HÄMTA REA
Stäng

NASDAQ Composite (IXIC)

Skapa bevakning
New!
Skapa bevakning
Webbsida
  • Som ett varningsmeddelande
  • För att använda funktionen, se till att du är inloggad på ditt konto
Mobil app
  • För att använda funktionen, se till att du är inloggad på ditt konto
  • Se till att du är inloggad med samma användarprofil

Villkor

Frekvens

En gång
%

Frekvens

Frekvens

Leveransmetod

Status

Lägg till/Ta bort från en portfölj Lägg till portföljen
Lägg till på bevakningslistan
Lägg till position

Position har lagts till i:

Namnge din innehavsportfölj
 
17,881.03 +154.09    +0.87%
- Data i Realtid. Valuta i USD ( Friskrivning )
Typ:  Index
Marknad:  USA
# Komponentindex:  3315
  • Volym: 357,574,512
  • Öppning: 17,923.65
  • Dagens intervall: 17,839.76 - 18,012.78
Nasdaq 17,881.03 +154.09 +0.87%

NASDAQ Composite Användares rankning

 
På denna sida, rankas användare i enlighet med de prestationer av deras sentiment i fråga om NASDAQ Composite
RankningAnvändarnamnTotalaStängda ÅsikterVinnande ÅsiktVinst %+/- %
1Kim Sujeong55480+59.06%
2Wilkins Siri12412411189.52+56%
3Charan Kumar44375+55.53%
4Victor Pombo333100+54.88%
5Brando Karamazov66583.33+53.76%
6nacho martin333100+52.59%
7Rahul Lala66583.33+52.08%
8KETAN PATEL333100+51.85%
9Yo VB77571.43+51.61%
10Sébastien Chaumetou333100+50%
11Alp Sualp444100+48.82%
12Alfonso Indurain555100+47.47%
13הרצל יעקובי66466.67+46.37%
14Stalin Vellaichamy444100+46.08%
15Mikołaj Radziwonowicz55480+45.41%
16Khan Ho55360+44.92%
17vivek pathak666100+44.91%
18Shribhagwan Verma222100+43.89%
19Serg Selassie333100+42.33%
20jeet patel333100+41.06%
21Vinit Agarwal66583.33+41.05%
22John Larch66466.67+41%
23Vbks Karthik222100+40.79%
24Xiaobo Zhu44375+40.59%
25Andrea Pintucci44375+39.63%
26יעקב קירשנבוים12121083.33+39.56%
27Ерлан Дуйсенгалиев333100+39.2%
28tox flox333100+38.94%
29shakti mimani444100+38.24%
30Helder Miguel Ferreira222100+38.09%
31Jorn Falk33266.67+37.66%
32Asaf Siton33266.67+37.29%
33gogo gogo33266.67+37.29%
34Joakim Niemi333100+37.01%
35Jan Buyle222100+36.94%
36Danilo Danilo43266.67+36.89%
37동일 장33266.67+36.87%
38Zafer Anık66350+36.82%
39adam maher88562.5+36.42%
40martin brodbeck44375+36.41%
41Yanlin Wang33266.67+36.39%
42Paolo Bertozzi33266.67+36.1%
43Daniel Abicht333100+35.94%
44Petoche Dmb222100+35.91%
45Ali Demir44375+35.84%
46준재 하222100+35.29%
47Yuriy Vinnicov44250+35.18%
48PARVEZ ZAMAN55360+35.13%
49Satyajit Dey99666.67+35.01%
50던지기 수박55360+34.88%

Mina sentiments

Vad är ditt sentiment på Nasdaq?
eller
Rösta för att se communityns resultat!
Riktlinjer för kommentarer

Vi uppmuntrar dig att använda kommentarer för att engagera dig med andra användare, dela ditt perspektiv och ställa frågor till skribenter och till varandra. Men för att upprätthålla den höga diskursen har vi alla kommit att värdera och förväntar oss att hålla följande kriterier i åtanke:

  • Berika samtalen
  • Vara fokuserad och på rätt spår. Gör endast inlägg som är relevant för ämnet som diskuteras.
  • Var respektfull. Även negativa åsikter kan ramas in på ett positivt och diplomatiskt sätt.
  • Använd standard skrivsätt. Inkludera kommatering, versaler och gemener.
  • NOTERA: Spam och/eller säljfrämjande meddelanden och länkar inom en kommentar kommer att tas bort
  • Undvik svordomar, förtal eller personliga angrepp riktad mot en skribent eller en annan användare.
  • Endast svedese kommentarer kommer att tillåtas.

Ansvariga för spam eller missbruk kommer att tas bort från webbplatsen och förbjudas från framtida registrering på Investing.com diskretion.

NASDAQ Composite Diskussioner

Skriv dina tankar om NASDAQ Composite
 
Aär du säker på att du vill ta bort det här diagrammet?
 
Posta
Publicera även på :
 
Ersätt det bifogade diagrammet med ett nytt?
1000
Din möjlighet att kommentera är för tillfället avstängd på grund av negativa användarrapporter. Din status granskas av våra moderatorer.
Vänta en minut innan du försöker kommentera igen.
Tack för din kommentar. Observera att alla kommentarer är under behandling tills de godkänts av våra moderatorer. Det kan därför ta lite tid innan inlägget visas på vår hemsida.
Berit Johansson
Berit Johansson 2023-11-10 17:49
Sparad. Se Sparade objekt.
Denna kommentar har redan sparats i dina Sparade objekt
Anyone have any tip for me about good to invest in?
Richard Haglund
Richard Haglund 2023-03-09 20:33
Sparad. Se Sparade objekt.
Denna kommentar har redan sparats i dina Sparade objekt
Bull is coming 🚀
Kent Lindbergh
Kent Lindbergh 2022-04-11 15:42
Sparad. Se Sparade objekt.
Denna kommentar har redan sparats i dina Sparade objekt
Sell in may and go away
Rikard Bjurenbäck
Rikard Bjurenbäck 2022-04-11 15:42
Sparad. Se Sparade objekt.
Denna kommentar har redan sparats i dina Sparade objekt
Good advise 1980. Not relevant today.
David DIEU
David DIEU 2022-03-24 20:46
Sparad. Se Sparade objekt.
Denna kommentar har redan sparats i dina Sparade objekt
end of april and the bull dreamers will wake up, mark my words.
Johan Jangenhed
Johan Jangenhed 2022-02-15 21:29
Sparad. Se Sparade objekt.
Denna kommentar har redan sparats i dina Sparade objekt
It's insane how inflation boosts the stock market in USA. Nothing can break it, not even numbers
Lars Johanson
Lars Johanson 2021-05-12 15:41
Sparad. Se Sparade objekt.
Denna kommentar har redan sparats i dina Sparade objekt
11000 before july
King Aaron Kaatz inc
King Aaron Kaatz inc 2021-03-13 9:39
Sparad. Se Sparade objekt.
Denna kommentar har redan sparats i dina Sparade objekt
Lets do this Mr.B
Rene Almaas
Rene Almaas 2021-02-11 14:31
Sparad. Se Sparade objekt.
Denna kommentar har redan sparats i dina Sparade objekt
Gjør en tjeneste med å satse grønt
Marie Baardh
Marie Baardh 2020-08-27 20:19
Sparad. Se Sparade objekt.
Denna kommentar har redan sparats i dina Sparade objekt
i love computer sence 1980 why shouldnt i go for NASDAQ
 
Aär du säker på att du vill ta bort det här diagrammet?
 
Posta
 
Ersätt det bifogade diagrammet med ett nytt?
1000
Din möjlighet att kommentera är för tillfället avstängd på grund av negativa användarrapporter. Din status granskas av våra moderatorer.
Vänta en minut innan du försöker kommentera igen.
Lägg till diagram till kommentar
Bekräfta blockering

Är du säker på att du vill blockera %USER_NAME%?

Genom att blockera kan du och %USER_NAME% inte se varandras inlägg på Investing.com.

%USER_NAME% lyckades läggas till i din Blockeringslista

Eftersom du precis avblockerat denna person måste du vänta 48 timmar för att kunna förnya blockeringen.

Rapportera den här kommentaren

Jag anser att denna kommentar är:

Kommentar flaggad

Tack!

Rapporten har skickats till våra moderatorer för granskning
Registrera dig med Google
eller
Registrera dig med e-post