Heta nyheter
0
Reklamfri version. Uppgradera din upplevelse på Investing.com. Spara upp till 40% Mer detaljer
Stäng

Dow Jones Industrial Average (DJI)

Skapa bevakning
New!
Skapa bevakning
Webbsida
  • Som ett varningsmeddelande
  • För att använda funktionen, se till att du är inloggad på ditt konto
Mobil app
  • För att använda funktionen, se till att du är inloggad på ditt konto
  • Se till att du är inloggad med samma användarprofil

Villkor

Frekvens

En gång
%

Frekvens

Frekvens

Leveransmetod

Status

Lägg till/Ta bort från en portfölj Lägg till portföljen
Lägg till på bevakningslistan
Lägg till position

Position har lagts till i:

Namnge din innehavsportfölj
 
32.803,47 +76,65    +0,23%
05/08 - Stängd. Valuta i USD ( Friskrivning )
Typ:  Index
Marknad:  USA
# Komponentindex:  30
  • Volym: 276.168.171
  • Öppning: 32.593,90
  • Dagens intervall: 32.489,62 - 32.814,61
Dow Jones 32.803,47 +76,65 +0,23%
RankningAnvändarnamnTotalaStängda ÅsikterVinnande ÅsiktVinst %+/- %
1DANIEL MARCH111100+100%
2Rajpal Chahar1000+100%
3dharav dalal1000+100%
4Won Ton1011016261.39+81.05%
5ilana aa33266.67+65.1264%
6Yo VB888100+52.72%
7Kim Sujeong444100+51.43%
8Wilkins Siri13813812288.41+47.59%
9Gaurav Gupta99777.78+44.58%
10Juan Carlos Arranz Calero93937176.34+39.3%
11PARVEZ ZAMAN44375+38.09%
12Victor Pombo333100+37.35%
13Andy Platinum87877990.8+37.17%
14Joakim Niemi77685.71+37.08%
15Pawan Rohilla55480+36.09%
16Amit Suman666100+35.98%
17Waldemar Schmidt444100+35.45%
18syed fahad49494795.92+35.12%
19Иван Лихачёв16161275+35%
20Balazs Kiss1414857.14+34.97%
21Mm Mm44375+34.36%
22Ronak Vijayvargiya66466.67+34.35%
23jachy josh27271348.15+34.34%
24Frank Leisner1414750+34.03%
25adam maher99777.78+33.75%
26syed rafay 149494693.88+33.48%
27ravindran kvr333100+32.97%
28Kazım Yılmaz20201995+32.86%
29John Coates66466.67+32.86%
30Rahul Lala333100+32.75%
31Algarvia Zv77685.71+32.65%
32jose villa1111763.64+32.49%
33Tinu Mehta333100+32.31%
34Santosh Vajpai666100+32.2%
35MAYUR SHAH77685.71+32.05%
36Ria Jain333100+32.04%
37gona Kim44375+31.54%
38Ahmet Meşeci55543564.81+31.37%
39Ionel Palade77685.71+30.92%
40Mani Bovri655100+30.9%
41Steve Brown87571.43+30.85%
42???? ?????? ??? ??????222100+30.43%
43Shannon Cross77571.43+30.19%
44석찬 강222100+30.07%
45rafay alrafai42424095.24+30.05%
46Bharat Dharamshi333100+29.88%
47英嗣 鈴木444100+29.8%
48瑞陽 徐333100+29.77%
49Ricky Au77685.71+29.73%
50Alberto Rivera444100+29.52%

Mina sentiments

Vad är ditt sentiment på Dow Jones?
eller
Marknad är för tillfället stängd, röstning är öppen under marknadstimmar.
Riktlinjer för kommentarer

Vi uppmuntrar dig att använda kommentarer för att engagera dig med andra användare, dela ditt perspektiv och ställa frågor till skribenter och till varandra. Men för att upprätthålla den höga diskursen har vi alla kommit att värdera och förväntar oss att hålla följande kriterier i åtanke:

  • Berika samtalen
  • Vara fokuserad och på rätt spår. Gör endast inlägg som är relevant för ämnet som diskuteras.
  • Var respektfull. Även negativa åsikter kan ramas in på ett positivt och diplomatiskt sätt.
  • Använd standard skrivsätt. Inkludera kommatering, versaler och gemener.
  • NOTERA: Spam och/eller säljfrämjande meddelanden och länkar inom en kommentar kommer att tas bort
  • Undvik svordomar, förtal eller personliga angrepp riktad mot en skribent eller en annan användare.
  • Endast svedese kommentarer kommer att tillåtas.

Ansvariga för spam eller missbruk kommer att tas bort från webbplatsen och förbjudas från framtida registrering på Investing.com diskretion.

Dow Jones Industrial Average Diskussioner

Skriv dina tankar om Dow Jones Industrial Average
 
Aär du säker på att du vill ta bort det här diagrammet?
 
Posta
Publicera även på :
 
Ersätt det bifogade diagrammet med ett nytt?
1000
Din möjlighet att kommentera är för tillfället avstängd på grund av negativa användarrapporter. Din status granskas av våra moderatorer.
Vänta en minut innan du försöker kommentera igen.
Tack för din kommentar. Observera att alla kommentarer är under behandling tills de godkänts av våra moderatorer. Det kan därför ta lite tid innan inlägget visas på vår hemsida.
Alvin Johnson
Alvin Johnson 18 timmar sedan
Sparad. Se Sparade objekt.
Denna kommentar har redan sparats i dina Sparade objekt
Att investera i Forex och Crpyto-handel är ett av de snabbaste och enklaste sätten att tjäna pengar även om många människor har lidit förluster tidigare, detta beror på bristande ledningsförmåga. Marknaden tjänar på om du använder en bra mäklare eller kontoansvarig för att hjälpa till med affärer eller ge signaler. Jag började med $1000 och jag tjänar $12000 på en vecka, allt tack vare Ethan M . Corey on Face📚bok för en guide till professionella investeringar.
Jonny Chin
Jonny Chin 2022-02-01 23:11
Sparad. Se Sparade objekt.
Denna kommentar har redan sparats i dina Sparade objekt
Pump and marked doped news . And later some much needed mega dump. There are no shame in greediness. Hmmm well letts be carfull
dobo Njie
dobo Njie 2021-12-11 0:17
Sparad. Se Sparade objekt.
Denna kommentar har redan sparats i dina Sparade objekt
am knew any tips
abas nuuri
abas nuuri 2021-10-23 20:08
Sparad. Se Sparade objekt.
Denna kommentar har redan sparats i dina Sparade objekt
I'm new here
John Wallenhaf
JASW 2020-08-26 20:16
Sparad. Se Sparade objekt.
Denna kommentar har redan sparats i dina Sparade objekt
this is insane...
Fabian Kane
Fabian Kane 2020-06-16 17:49
Sparad. Se Sparade objekt.
Denna kommentar har redan sparats i dina Sparade objekt
Can someone help me?
Sakhi Nahel
Sakhi Nahel 2020-06-12 1:10
Sparad. Se Sparade objekt.
Denna kommentar har redan sparats i dina Sparade objekt
Vad ser ni om Dow nu kommer försätta ner åt eller?
Kewin Rustas
Kewin Rustas 2020-04-12 17:17
Sparad. Se Sparade objekt.
Denna kommentar har redan sparats i dina Sparade objekt
hur högt innan nästa stora dipp? mitt sikte ligger runt 24.5-25
Martin Van Mansvelt
Martin Van Mansvelt 2020-04-12 17:17
Sparad. Se Sparade objekt.
Denna kommentar har redan sparats i dina Sparade objekt
Hej ! Inne på samma spår, tog tyvärr positon idag. Svårt att förstå att DJ går upp. Covid omgattningen är gigantisk. Så fort det börjar rapporteras kommer fallet
Hans G Bäckman
Hans G Bäckman 2020-04-06 21:35
Sparad. Se Sparade objekt.
Denna kommentar har redan sparats i dina Sparade objekt
En vanlig influensasäsong dödar 650,000 människor på planeten Tellus. Detta Coronavirus har dödat ca 74,000 människor än så länge. Börsen står betydligt högre om ett år, det är 100% säkert!
Andreas Nilsson
Andreas Nilsson 2020-04-06 21:35
Sparad. Se Sparade objekt.
Denna kommentar har redan sparats i dina Sparade objekt
Och du fick rätt trots 22 dislikes. dom har säkert vaxxat sig allihopa förresten så dom slipper bli förkylda
Martin Elf
Martin Elf 2020-02-28 18:03
Sparad. Se Sparade objekt.
Denna kommentar har redan sparats i dina Sparade objekt
Det är bara att sälja ... sälj sälj sälj.. bara torskar som fortsätter hoppas på att vinna tillbaka förlusterna .. bara att slicka såren nu!
Pär Pettersson
Pär Pettersson 2020-02-28 18:03
Sparad. Se Sparade objekt.
Denna kommentar har redan sparats i dina Sparade objekt
För tidigt att börja fylla på?
Martin Elf
Martin Elf 2020-02-28 18:03
Sparad. Se Sparade objekt.
Denna kommentar har redan sparats i dina Sparade objekt
Absolut.. att det kommer komma enstaka dagar upp är ju självklart.. Men över tid finns inte mycket som ser positivt ut.. kommer bara vara fler och fler företag som får stora problem.. och de flesta är rörande överens om att Peak nås till sommaren med antal smittade.. tyvärr hinner det skapa för mycket oro innan det kommer lite ljuspunkter att se fram emot.. Än så länge går det att ta sig ur detta med hedern i behåll, gör det!
 
Aär du säker på att du vill ta bort det här diagrammet?
 
Posta
 
Ersätt det bifogade diagrammet med ett nytt?
1000
Din möjlighet att kommentera är för tillfället avstängd på grund av negativa användarrapporter. Din status granskas av våra moderatorer.
Vänta en minut innan du försöker kommentera igen.
Lägg till diagram till kommentar
Bekräfta blockering

Är du säker på att du vill blockera %USER_NAME%?

Genom att blockera kan du och %USER_NAME% inte se varandras inlägg på Investing.com.

%USER_NAME% lyckades läggas till i din Blockeringslista

Eftersom du precis avblockerat denna person måste du vänta 48 timmar för att kunna förnya blockeringen.

Rapportera den här kommentaren

Jag anser att denna kommentar är:

Kommentar flaggad

Tack!

Rapporten har skickats till våra moderatorer för granskning
Registrera dig med Google
eller
Registrera dig med e-post