Heta nyheter
0
Reklamfri version. Uppgradera din upplevelse på Investing.com. Spara upp till 40% Mer detaljer
Stäng

Euro Stoxx 50-terminer kontrakt Dec 2021

Skapa bevakning
New!
Skapa bevakning
Webbsida
  • Som ett varningsmeddelande
  • För att använda funktionen, se till att du är inloggad på ditt konto
Mobil app
  • För att använda funktionen, se till att du är inloggad på ditt konto
  • Se till att du är inloggad med samma användarprofil

Villkor

Frekvens

En gång
%

Frekvens

Frekvens

Leveransmetod

Status

Lägg till/Ta bort från en portfölj Lägg till portföljen
Lägg till på bevakningslistan
Lägg till position

Position har lagts till i:

Namnge din innehavsportfölj
 
4.212 +12    +0,29%
07:40:40 - Stängd. Valuta i EUR ( Friskrivning )
Typ:  Indexterminer
Underliggande:  Euro Stoxx 50
  • Senaste: 4.200
  • Öppning: 4.200
  • Dagens intervall: 4.200 - 4.213
Euro Stoxx 50 4.212 +12 +0,29%
RankningAnvändarnamnTotalaStängda ÅsikterVinnande ÅsiktVinst %+/- %
1Markus Siegl15151386.67+26.82%
2paul golem55480+20.08%
3Santiago Mancheño555100+19.59%
4Karin Krzepicki11911910789.92+16.65%
5Gorebor XYZ27272281.48+15.79%
6eduardo estevez30302790+13.68%
7Anita Vacca100998484.85+13.46%
8Samaritan Hunsara21211152.38+13.01%
9פנחס גליקשטרן333100+11.43%
10José María Baratas Sánchez99666.67+10.78%
11Joao Duarte111100+10.6%
12George Kyriakarakos11111090.91+10.51%
13Jose Luis San333100+10.1%
14fer vriesman222100+9.85%
15Fernando Albir33266.67+9.68%
16Ben Rickert444100+9.31%
17money money18181161.11+9.1%
18Sam Hawkesley55480+9.06%
19Bart Curinckx222100+8.99%
20Pedro Dias Pedro222100+8.87%
21Christian Müller222100+8.85%
22Iñigo de las cuevas44375+8.71%
23Freddy Cañon111100+8.44%
24David Toon111100+7.86%
25Amitabh Tripathi69695782.61+7.83%
26Dominik Dziubdziela111100+7.77%
27Agustin Mora111100+7.77%
28Jose Vilela111100+7.74%
29PABLO CONCEJERO111100+7.7%
30Bernard Gaudfrin222100+7.43%
31Alexandre De Mol111100+7.26%
32Alon Journo Sebag111100+7.23%
33Real AG111100+7.18%
34Kousuke Shigesawa111100+7.18%
35Gabriel Stier111100+7.11%
36Hüsamettin Çalışkan222100+7.08%
37Pablo Ferreyra111100+7.08%
38Bernd Pohlmann44375+7.02%
39Vincenzo Silvestri44375+6.86%
40Orlando Jorge222100+6.81%
41sergio cano111100+6.79%
42Othman Amaimi111100+6.77%
43Filip Schirato111100+6.73%
44atila çetin111100+6.72%
45RD Bhatia66583.33+6.66%
46Louis Aebischer111100+6.46%
47Peter Lauko111100+6.46%
48andre pedro33266.67+6.42%
49vishal chaudhari333100+6.38%
50Oscar Fernandez111100+6.36%

Mina sentiments

Vad är ditt sentiment på Euro Stoxx 50?
eller
Marknad är för tillfället stängd, röstning är öppen under marknadstimmar.
Riktlinjer för kommentarer

Vi uppmuntrar dig att använda kommentarer för att engagera dig med andra användare, dela ditt perspektiv och ställa frågor till skribenter och till varandra. Men för att upprätthålla den höga diskursen har vi alla kommit att värdera och förväntar oss att hålla följande kriterier i åtanke:

  • Berika samtalen
  • Vara fokuserad och på rätt spår. Gör endast inlägg som är relevant för ämnet som diskuteras.
  • Var respektfull. Även negativa åsikter kan ramas in på ett positivt och diplomatiskt sätt.
  • Använd standard skrivsätt. Inkludera kommatering, versaler och gemener.
  • NOTERA: Spam och/eller säljfrämjande meddelanden och länkar inom en kommentar kommer att tas bort
  • Undvik svordomar, förtal eller personliga angrepp riktad mot en skribent eller en annan användare.
  • Endast svedese kommentarer kommer att tillåtas.

Ansvariga för spam eller missbruk kommer att tas bort från webbplatsen och förbjudas från framtida registrering på Investing.com diskretion.

Euro Stoxx 50-terminer Diskussioner

Skriv dina tankar om Euro Stoxx 50-terminer
 
Aär du säker på att du vill ta bort det här diagrammet?
 
Posta
Publicera även på :
 
Ersätt det bifogade diagrammet med ett nytt?
1000
Din möjlighet att kommentera är för tillfället avstängd på grund av negativa användarrapporter. Din status granskas av våra moderatorer.
Vänta en minut innan du försöker kommentera igen.
Tack för din kommentar. Observera att alla kommentarer är under behandling tills de godkänts av våra moderatorer. Det kan därför ta lite tid innan inlägget visas på vår hemsida.
Morteza Karami
Morteza Karami 2021-06-07 5:12
Sparad. Se Sparade objekt.
Denna kommentar har redan sparats i dina Sparade objekt
Hej jag är heter morteza och jag ska göra hjälpa mig med en lönen pengar till mig och jag är betalar för att skicka löner och jag är vargar måndag skiva hur mycket betala till mig själv och hjälper lön tack morteza mvh
 
Aär du säker på att du vill ta bort det här diagrammet?
 
Posta
 
Ersätt det bifogade diagrammet med ett nytt?
1000
Din möjlighet att kommentera är för tillfället avstängd på grund av negativa användarrapporter. Din status granskas av våra moderatorer.
Vänta en minut innan du försöker kommentera igen.
Lägg till diagram till kommentar
Bekräfta blockering

Är du säker på att du vill blockera %USER_NAME%?

Genom att blockera kan du och %USER_NAME% inte se varandras inlägg på Investing.com.

%USER_NAME% lyckades läggas till i din Blockeringslista

Eftersom du precis avblockerat denna person måste du vänta 48 timmar för att kunna förnya blockeringen.

Rapportera den här kommentaren

Jag anser att denna kommentar är:

Kommentar flaggad

Tack!

Rapporten har skickats till våra moderatorer för granskning
Ansvarsfriskrivning: Fusion Media vill påminna er om att uppgifterna på denna webbplats inte nödvändigtvis alltid är i realtid eller korrekta. Alla priser för CFDs (aktier, index, terminer), kryptovalutor och Forex tillhandahålls inte av börser utan snarare av marknadsskapare. Priserna kanske inte är korrekta och kan skilja sig från det faktiska marknadspriset, det vill säga priserna är vägledande och inte lämpliga för tradingändamål. Fusion Media tar därför inget ansvar för eventuella tradingförluster som åsamkas till följd av denna data.
Fusion Media eller någon annan involverad tar inget ansvar för förlust eller skada på grund av underlåtenhet att följa den information som finns på denna webbplats, inklusive data, bud, diagram och köp/sälj signaler. Vänligen var fullt informerad om de risker och kostnader som finns vid trading på de finansiella marknaderna, det är en av de mest riskfyllda investeringar som finns.
Den engelska versionen av detta avtal är den huvudsakliga versionen, vilken ska råda om något skiljer sig åt mellan den engelska versionen och den svenska versionen.
Registrera dig med Google
eller
Registrera dig med e-post