Heta nyheter
Få 40% rabatt 0
🟢 Marknaderna är upp. Varenda medlem i vår 120K+ stora community vet vad man ska göra åt det. Det kan du också. Skaffa 40 % rabatt
Stäng

Euro Stoxx 50-terminer kontrakt Jun 2024

Skapa bevakning
New!
Skapa bevakning
Webbsida
  • Som ett varningsmeddelande
  • För att använda funktionen, se till att du är inloggad på ditt konto
Mobil app
  • För att använda funktionen, se till att du är inloggad på ditt konto
  • Se till att du är inloggad med samma användarprofil

Villkor

Frekvens

En gång
%

Frekvens

Frekvens

Leveransmetod

Status

Lägg till/Ta bort från en portfölj Lägg till portföljen
Lägg till på bevakningslistan
Lägg till position

Position har lagts till i:

Namnge din innehavsportfölj
 
4.948 -93    -1,84%
13/06 - Stängd. Valuta i EUR ( Friskrivning )
Typ:  Indexterminer
Underliggande:  Euro Stoxx 50
  • Senaste: 4.948
  • Öppning: 4.948
  • Dagens intervall: 4.948 - 4.948
Euro Stoxx 50 4.948 -93 -1,84%

Euro Stoxx 50-terminer Användares rankning i terminskontrakt

 
På den här sidan, är användare rangordnade efter resultatet av deras sentiment för terminskontrakt i Euro Stoxx 50 .
RankningAnvändarnamnTotalaStängda ÅsikterVinnande ÅsiktVinst %+/- %
1Markus Siegl15151386.67+26.82%
2paul golem55480+20.08%
3Santiago Mancheño555100+19.59%
4Karin Krzepicki11911910789.92+16.65%
5Gorebor XYZ27272281.48+15.79%
6eduardo estevez30302790+13.68%
7Anita Vacca100998484.85+13.46%
8Samaritan Hunsara21211152.38+13.01%
9פנחס גליקשטרן333100+11.43%
10José María Baratas Sánchez99666.67+10.78%
11Joao Duarte111100+10.6%
12Jose Luis San333100+10.1%
13fer vriesman222100+9.85%
14Fernando Albir33266.67+9.68%
15Ben Rickert444100+9.31%
16money money18181161.11+9.1%
17Sam Hawkesley55480+9.06%
18Bart Curinckx222100+8.99%
19Pedro Dias Pedro222100+8.87%
20Christian Müller222100+8.85%
21Iñigo de las cuevas44375+8.71%
22Freddy Cañon111100+8.44%
23David Toon111100+7.86%
24Amitabh Tripathi69695782.61+7.83%
25Dominik Dziubdziela111100+7.77%
26Agustin Mora111100+7.77%
27Jose Vilela111100+7.74%
28PABLO CONCEJERO111100+7.7%
29Bernard Gaudfrin222100+7.43%
30Alexandre De Mol111100+7.26%
31Alon Journo Sebag111100+7.23%
32Real AG111100+7.18%
33Kousuke Shigesawa111100+7.18%
34Gabriel Stier111100+7.11%
35Hüsamettin Çalışkan222100+7.08%
36Pablo Ferreyra111100+7.08%
37Bernd Pohlmann44375+7.02%
38Vincenzo Silvestri44375+6.86%
39Orlando Jorge222100+6.81%
40sergio cano111100+6.79%
41Othman Amaimi111100+6.77%
42Filip Schirato111100+6.73%
43atila çetin111100+6.72%
44RD Bhatia66583.33+6.66%
45Louis Aebischer111100+6.46%
46Peter Lauko111100+6.46%
47andre pedro33266.67+6.42%
48vishal chaudhari333100+6.38%
49Oscar Fernandez111100+6.36%
50Pablo Álvarez66466.67+6.35%

Mina sentiments

Vad är ditt sentiment på Euro Stoxx 50?
eller
Marknad är för tillfället stängd, röstning är öppen under marknadstimmar.
Riktlinjer för kommentarer

Vi uppmuntrar dig att använda kommentarer för att engagera dig med andra användare, dela ditt perspektiv och ställa frågor till skribenter och till varandra. Men för att upprätthålla den höga diskursen har vi alla kommit att värdera och förväntar oss att hålla följande kriterier i åtanke:

  • Berika samtalen
  • Vara fokuserad och på rätt spår. Gör endast inlägg som är relevant för ämnet som diskuteras.
  • Var respektfull. Även negativa åsikter kan ramas in på ett positivt och diplomatiskt sätt.
  • Använd standard skrivsätt. Inkludera kommatering, versaler och gemener.
  • NOTERA: Spam och/eller säljfrämjande meddelanden och länkar inom en kommentar kommer att tas bort
  • Undvik svordomar, förtal eller personliga angrepp riktad mot en skribent eller en annan användare.
  • Endast svedese kommentarer kommer att tillåtas.

Ansvariga för spam eller missbruk kommer att tas bort från webbplatsen och förbjudas från framtida registrering på Investing.com diskretion.

Euro Stoxx 50-terminer Diskussioner

Skriv dina tankar om Euro Stoxx 50-terminer
 
Aär du säker på att du vill ta bort det här diagrammet?
 
Posta
Publicera även på :
 
Ersätt det bifogade diagrammet med ett nytt?
1000
Din möjlighet att kommentera är för tillfället avstängd på grund av negativa användarrapporter. Din status granskas av våra moderatorer.
Vänta en minut innan du försöker kommentera igen.
Tack för din kommentar. Observera att alla kommentarer är under behandling tills de godkänts av våra moderatorer. Det kan därför ta lite tid innan inlägget visas på vår hemsida.
Morteza Karami
Morteza Karami 2021-06-07 5:12
Sparad. Se Sparade objekt.
Denna kommentar har redan sparats i dina Sparade objekt
Hej jag är heter morteza och jag ska göra hjälpa mig med en lönen pengar till mig och jag är betalar för att skicka löner och jag är vargar måndag skiva hur mycket betala till mig själv och hjälper lön tack morteza mvh
Robban Emanuelsson
Robban Emanuelsson 2021-06-07 5:12
Sparad. Se Sparade objekt.
Denna kommentar har redan sparats i dina Sparade objekt
vad menar du?
 
Aär du säker på att du vill ta bort det här diagrammet?
 
Posta
 
Ersätt det bifogade diagrammet med ett nytt?
1000
Din möjlighet att kommentera är för tillfället avstängd på grund av negativa användarrapporter. Din status granskas av våra moderatorer.
Vänta en minut innan du försöker kommentera igen.
Lägg till diagram till kommentar
Bekräfta blockering

Är du säker på att du vill blockera %USER_NAME%?

Genom att blockera kan du och %USER_NAME% inte se varandras inlägg på Investing.com.

%USER_NAME% lyckades läggas till i din Blockeringslista

Eftersom du precis avblockerat denna person måste du vänta 48 timmar för att kunna förnya blockeringen.

Rapportera den här kommentaren

Jag anser att denna kommentar är:

Kommentar flaggad

Tack!

Rapporten har skickats till våra moderatorer för granskning
Registrera dig med Google
eller
Registrera dig med e-post