Heta nyheter
Få 40% rabatt 0
Nyhet! 💥 Skaffa ProPicks för att se strategin som har vunnit över S&P 500 med över 1,183 % Skaffa 40 % rabatt
Stäng

KS AG (SDFGn)

Skapa bevakning
New!
Skapa bevakning
Webbsida
  • Som ett varningsmeddelande
  • För att använda funktionen, se till att du är inloggad på ditt konto
Mobil app
  • För att använda funktionen, se till att du är inloggad på ditt konto
  • Se till att du är inloggad med samma användarprofil

Villkor

Frekvens

En gång
%

Frekvens

Frekvens

Leveransmetod

Status

Lägg till/Ta bort från en portfölj Lägg till portföljen
Lägg till på bevakningslistan
Lägg till position

Position har lagts till i:

Namnge din innehavsportfölj
 
13,85 +0,30    +2,18%
19/04 - Stängd. Valuta i EUR ( Friskrivning )
Typ:  Aktier
Marknad:  Tyskland
ISIN:  DE000KSAG888 
S/N:  KSAG88
  • Volym: 0
  • Köp/Sälj: 13,90 / 14,05
  • Dagens intervall: 13,85 - 13,85
K&S AG 13,85 +0,30 +2,18%

SDFGn Användares rankning

 
På denna sida, rankas användare efter deras prestationer vid sentiment för KS AG aktien.
RankningAnvändarnamnTotalaStängda ÅsikterVinnande ÅsiktVinst %+/- %
1Mobiele Kapper Chun99666.67+22.51%
2Dmitry Zadorozhny555100+20.32%
3Robert Wess111100+15.7%
4Михаил Чинаров222100+13.93%
5xianchun li44375+10.19%
6Georg Wuetschner111100+8.82%
7Wwh dewever111100+8.42%
8andreas bräuer111100+7.53%
9Dennis Dennis111100+5.24%
10Joe Dollar111100+5.03%
11MAURIZIO VALTORTA111100+4.56%
12cb cb111100+4.08%
13Hermann Albrecht111100+3.82%
14Robert Nagy111100+3.4%
15Robert Hentschel111100+2.65%
16Günter Krebs111100+1.93%
17Michael Brett111100+1.81%
18Mark Schulz111100+1.8%
19Anita Vacca222100+1.44%
20Artur Tukmatsov111100+1.37%
21RD Bhatia111100+1.3%
22Thomas Smid111100+0.9%
23Piotr Paluch111100+0.8%
24Mu Ba111100+0.75%
25Horst Brinkmeyer33266.67+0.6%
26Shirish Adhav111100+0.54%
27ziya yılmaz33133.33+0.5%
28Joseph Cleary44250+0.15%
29Michael Klein11000%
30José Carlos Calleja1000-0.02%
31jens nüssle1000-0.12%
32warren uzan1100-0.23%
33Jo Schull1100-0.33%
34Said Sakati1100-0.56%
35Rubber Ruffy1000-0.76%
36Thomas Maier1000-1.04%
37Josemari Arana22150-1.1%
38karsten madvig1100-1.46%
39Federico Barbieri1100-1.54%
40Alexander Savov22150-1.63%
41Orhan Sinan Aybek1000-1.77%
42Alexander Schellin1100-2.01%
43Armando Maggioni1100-2.06%
44Pablo Varela1100-2.2%
45Ines Jensen22150-2.41%
46Mor Riven1100-2.63%
47Маrcin Nolte1100-2.79%
48Urs Aemisegger1100-2.85%
49Corman Dorin1000-3.25%
50Klaus Frank1100-3.75%
Riktlinjer för kommentarer

Vi uppmuntrar dig att använda kommentarer för att engagera dig med andra användare, dela ditt perspektiv och ställa frågor till skribenter och till varandra. Men för att upprätthålla den höga diskursen har vi alla kommit att värdera och förväntar oss att hålla följande kriterier i åtanke:

  • Berika samtalen
  • Vara fokuserad och på rätt spår. Gör endast inlägg som är relevant för ämnet som diskuteras.
  • Var respektfull. Även negativa åsikter kan ramas in på ett positivt och diplomatiskt sätt.
  • Använd standard skrivsätt. Inkludera kommatering, versaler och gemener.
  • NOTERA: Spam och/eller säljfrämjande meddelanden och länkar inom en kommentar kommer att tas bort
  • Undvik svordomar, förtal eller personliga angrepp riktad mot en skribent eller en annan användare.
  • Endast svedese kommentarer kommer att tillåtas.

Ansvariga för spam eller missbruk kommer att tas bort från webbplatsen och förbjudas från framtida registrering på Investing.com diskretion.

SDFGn Diskussioner

Skriv dina tankar om KS AG
 
Aär du säker på att du vill ta bort det här diagrammet?
 
Posta
Publicera även på :
 
Ersätt det bifogade diagrammet med ett nytt?
1000
Din möjlighet att kommentera är för tillfället avstängd på grund av negativa användarrapporter. Din status granskas av våra moderatorer.
Vänta en minut innan du försöker kommentera igen.
Tack för din kommentar. Observera att alla kommentarer är under behandling tills de godkänts av våra moderatorer. Det kan därför ta lite tid innan inlägget visas på vår hemsida.
 
Aär du säker på att du vill ta bort det här diagrammet?
 
Posta
 
Ersätt det bifogade diagrammet med ett nytt?
1000
Din möjlighet att kommentera är för tillfället avstängd på grund av negativa användarrapporter. Din status granskas av våra moderatorer.
Vänta en minut innan du försöker kommentera igen.
Lägg till diagram till kommentar
Bekräfta blockering

Är du säker på att du vill blockera %USER_NAME%?

Genom att blockera kan du och %USER_NAME% inte se varandras inlägg på Investing.com.

%USER_NAME% lyckades läggas till i din Blockeringslista

Eftersom du precis avblockerat denna person måste du vänta 48 timmar för att kunna förnya blockeringen.

Rapportera den här kommentaren

Jag anser att denna kommentar är:

Kommentar flaggad

Tack!

Rapporten har skickats till våra moderatorer för granskning
Registrera dig med Google
eller
Registrera dig med e-post