Heta nyheter
0
Reklamfri version. Uppgradera din upplevelse på Investing.com. Spara upp till 40% Uppgradera nu
Stäng

Glencore PLC (GLNJ)

Skapa bevakning
New!
Skapa bevakning
Webbsida
  • Som ett varningsmeddelande
  • För att använda funktionen, se till att du är inloggad på ditt konto
Mobil app
  • För att använda funktionen, se till att du är inloggad på ditt konto
  • Se till att du är inloggad med samma användarprofil

Villkor

Frekvens

En gång
%

Frekvens

Frekvens

Leveransmetod

Status

Lägg till/Ta bort från en portfölj Lägg till portföljen
Lägg till på bevakningslistan
Lägg till position

Position har lagts till i:

Namnge din innehavsportfölj
 
9.481 +240    +2,60%
12:06:00 - Fördröjd data. Valuta i ZAR ( Friskrivning )
Typ:  Aktier
Marknad:  Sydafrika
ISIN:  JE00B4T3BW64 
S/N:  GLN
  • Volym: 1.965.891
  • Köp/Sälj: 9.475 / 9.486
  • Dagens intervall: 9.126 - 9.541
Glencore 9.481 +240 +2,60%

GLNJ Användares rankning

 
På denna sida, rankas användare efter deras prestationer vid sentiment för Glencore PLC aktien.
RankningAnvändarnamnTotalaStängda ÅsikterVinnande ÅsiktVinst %+/- %
1Cambra Salem Mukadi111100+14.99%
2Johann Rheeder333100+11.77%
3Geir Laupsa111100+9.54%
4pd brecher222100+8.81%
5Chris Tonkin111100+4.67%
6Nathan Fredericks111100+3.46%
7Charlie Fisher111100+1.98%
8Marschant Probart111100+1.39%
9Brad Fourie111100+1.32%
10Jon Luke Lourens111100+0.2%
11Masemola Maswafo11000%
12christopher johnsons1100-2.17%
13Selena Er1100-2.59%
14Pieter van Wyk1100-3.38%
15Howard Hughes1100-3.4%
16KEY GUY1100-4.81%
17Tyron Reinecke1100-5.75%
18Jevic Pongi1100-7.21%
19Thabang Badela1100-9.5%
20lizwe ndlazi1100-11.9%
21Derrick Reddy2200-31.06%
Riktlinjer för kommentarer

Vi uppmuntrar dig att använda kommentarer för att engagera dig med andra användare, dela ditt perspektiv och ställa frågor till skribenter och till varandra. Men för att upprätthålla den höga diskursen har vi alla kommit att värdera och förväntar oss att hålla följande kriterier i åtanke:

  • Berika samtalen
  • Vara fokuserad och på rätt spår. Gör endast inlägg som är relevant för ämnet som diskuteras.
  • Var respektfull. Även negativa åsikter kan ramas in på ett positivt och diplomatiskt sätt.
  • Använd standard skrivsätt. Inkludera kommatering, versaler och gemener.
  • NOTERA: Spam och/eller säljfrämjande meddelanden och länkar inom en kommentar kommer att tas bort
  • Undvik svordomar, förtal eller personliga angrepp riktad mot en skribent eller en annan användare.
  • Endast svedese kommentarer kommer att tillåtas.

Ansvariga för spam eller missbruk kommer att tas bort från webbplatsen och förbjudas från framtida registrering på Investing.com diskretion.

GLEN Diskussioner

Skriv dina tankar om Glencore PLC
 
Aär du säker på att du vill ta bort det här diagrammet?
 
Posta
Publicera även på :
 
Ersätt det bifogade diagrammet med ett nytt?
1000
Din möjlighet att kommentera är för tillfället avstängd på grund av negativa användarrapporter. Din status granskas av våra moderatorer.
Vänta en minut innan du försöker kommentera igen.
Tack för din kommentar. Observera att alla kommentarer är under behandling tills de godkänts av våra moderatorer. Det kan därför ta lite tid innan inlägget visas på vår hemsida.
 
Aär du säker på att du vill ta bort det här diagrammet?
 
Posta
 
Ersätt det bifogade diagrammet med ett nytt?
1000
Din möjlighet att kommentera är för tillfället avstängd på grund av negativa användarrapporter. Din status granskas av våra moderatorer.
Vänta en minut innan du försöker kommentera igen.
Lägg till diagram till kommentar
Bekräfta blockering

Är du säker på att du vill blockera %USER_NAME%?

Genom att blockera kan du och %USER_NAME% inte se varandras inlägg på Investing.com.

%USER_NAME% lyckades läggas till i din Blockeringslista

Eftersom du precis avblockerat denna person måste du vänta 48 timmar för att kunna förnya blockeringen.

Rapportera den här kommentaren

Jag anser att denna kommentar är:

Kommentar flaggad

Tack!

Rapporten har skickats till våra moderatorer för granskning
Registrera dig med Google
eller
Registrera dig med e-post