Heta nyheter
0
Reklamfri version. Uppgradera din upplevelse på Investing.com. Spara upp till 40% Mer detaljer
Stäng

ABB Ltd (ABBN)

Skapa bevakning
New!
Skapa bevakning
Webbsida
  • Som ett varningsmeddelande
  • För att använda funktionen, se till att du är inloggad på ditt konto
Mobil app
  • För att använda funktionen, se till att du är inloggad på ditt konto
  • Se till att du är inloggad med samma användarprofil

Villkor

Frekvens

En gång
%

Frekvens

Frekvens

Leveransmetod

Status

Lägg till/Ta bort från en portfölj Lägg till portföljen
Lägg till på bevakningslistan
Lägg till position

Position har lagts till i:

Namnge din innehavsportfölj
 
28,75 -0,25    -0,86%
12:24:00 - Fördröjd data. Valuta i CHF ( Friskrivning )
Typ:  Aktier
Marknad:  Schweiz
ISIN:  CH0012221716 
VALOR:  1222171
  • Volym: 458.108
  • Köp/Sälj: 28,74 / 28,75
  • Dagens intervall: 28,75 - 29,06
ABB 28,75 -0,25 -0,86%
RankningAnvändarnamnTotalaStängda ÅsikterVinnande ÅsiktVinst %+/- %
1Michel DUCROS111100+16.92%
2Suthan Shanmugalingam111100+16.59%
3Luca Rovetta55360+15.51%
4Булат Минкашев111100+14.57%
5Ila Shina222100+14.46%
6Steve Müller111100+12.64%
7Darth Squirrel111100+12.04%
8Shtjefen Malshyti111100+11.38%
9Nona Popkhadze111100+10.35%
10Joel Backes111100+10.28%
11Stefan Zanier111100+10.11%
12Remy Bersier111100+9.46%
13Silvio D Orsi222100+9.09%
14Isaac Ggon111100+8.87%
15Charlie Fisher222100+8.86%
16Chetan Woodun111100+8.77%
17Anwarul Hasan111100+8.69%
18OSMAN AYAZ33266.67+8.54%
19Oliver Busslinger111100+8.37%
20Ammar Alfian111100+8.06%
21Leonardo Loverini111100+7.74%
22Murat Ozlu111100+7.55%
23Dietmar Knoch111100+7.11%
24Alexis Jean111100+6.59%
25JAKI BAGIĆ111100+6.41%
26Ch Deutsch111100+6.2%
27João Brandão111100+5.93%
28Marco Correia222100+5.91%
29Gregory Brandon111100+5.9%
30Serkan Yilmaz111100+5.9%
31davide garulli111100+5.52%
32Claude Danant111100+4.78%
33Ernesto Scettrini22150+4.72%
34andri horizon55360+4.65%
35Nikodem Olejnik111100+4.6%
36Florian Comment22150+4.55%
37Christos Rammos111100+4.52%
38Crettaz Kilian111100+4.51%
39Anita Vacca20201785+4.27%
40드레먼 권111100+4.26%
41Vasco Teixeira222100+4.18%
42Slonny Deed111100+4.03%
43Fotis Petropoulos33266.67+3.8%
44Bob Fink22150+3.73%
45Mattia Martini111100+3.66%
46Simon Bürgi111100+3.62%
47Bruno Sorrilha Ferreira111100+3.62%
48Борис Пехов111100+3.58%
49Chris Richards111100+3.36%
50jérémy scrat111100+3.06%
Riktlinjer för kommentarer

Vi uppmuntrar dig att använda kommentarer för att engagera dig med andra användare, dela ditt perspektiv och ställa frågor till skribenter och till varandra. Men för att upprätthålla den höga diskursen har vi alla kommit att värdera och förväntar oss att hålla följande kriterier i åtanke:

  • Berika samtalen
  • Vara fokuserad och på rätt spår. Gör endast inlägg som är relevant för ämnet som diskuteras.
  • Var respektfull. Även negativa åsikter kan ramas in på ett positivt och diplomatiskt sätt.
  • Använd standard skrivsätt. Inkludera kommatering, versaler och gemener.
  • NOTERA: Spam och/eller säljfrämjande meddelanden och länkar inom en kommentar kommer att tas bort
  • Undvik svordomar, förtal eller personliga angrepp riktad mot en skribent eller en annan användare.
  • Endast svedese kommentarer kommer att tillåtas.

Ansvariga för spam eller missbruk kommer att tas bort från webbplatsen och förbjudas från framtida registrering på Investing.com diskretion.

ABBN Diskussioner

Skriv dina tankar om ABB Ltd
 
Aär du säker på att du vill ta bort det här diagrammet?
 
Posta
Publicera även på :
 
Ersätt det bifogade diagrammet med ett nytt?
1000
Din möjlighet att kommentera är för tillfället avstängd på grund av negativa användarrapporter. Din status granskas av våra moderatorer.
Vänta en minut innan du försöker kommentera igen.
Tack för din kommentar. Observera att alla kommentarer är under behandling tills de godkänts av våra moderatorer. Det kan därför ta lite tid innan inlägget visas på vår hemsida.
 
Aär du säker på att du vill ta bort det här diagrammet?
 
Posta
 
Ersätt det bifogade diagrammet med ett nytt?
1000
Din möjlighet att kommentera är för tillfället avstängd på grund av negativa användarrapporter. Din status granskas av våra moderatorer.
Vänta en minut innan du försöker kommentera igen.
Lägg till diagram till kommentar
Bekräfta blockering

Är du säker på att du vill blockera %USER_NAME%?

Genom att blockera kan du och %USER_NAME% inte se varandras inlägg på Investing.com.

%USER_NAME% lyckades läggas till i din Blockeringslista

Eftersom du precis avblockerat denna person måste du vänta 48 timmar för att kunna förnya blockeringen.

Rapportera den här kommentaren

Jag anser att denna kommentar är:

Kommentar flaggad

Tack!

Rapporten har skickats till våra moderatorer för granskning
Registrera dig med Google
eller
Registrera dig med e-post