Heta nyheter
0
Reklamfri version. Uppgradera din upplevelse på Investing.com. Spara upp till 40% Mer detaljer
Stäng

Enel (ENEI)

Skapa bevakning
New!
Skapa bevakning
Webbsida
  • Som ett varningsmeddelande
  • För att använda funktionen, se till att du är inloggad på ditt konto
Mobil app
  • För att använda funktionen, se till att du är inloggad på ditt konto
  • Se till att du är inloggad med samma användarprofil

Villkor

Frekvens

En gång
%

Frekvens

Frekvens

Leveransmetod

Status

Lägg till/Ta bort från en portfölj Lägg till portföljen
Lägg till på bevakningslistan
Lägg till position

Position har lagts till i:

Namnge din innehavsportfölj
 
6,526 -0,064    -0,97%
03/12 - Stängd. Valuta i EUR ( Friskrivning )
Typ:  Aktier
Marknad:  Italien
ISIN:  IT0003128367 
  • Senaste: 6,526
  • Öppning: 6,643
  • Dagens intervall: 6,473 - 6,650
Enel 6,526 -0,064 -0,97%
RankningAnvändarnamnTotalaStängda ÅsikterVinnande ÅsiktVinst %+/- %
1davide garulli26261869.23+139%
2Anita Vacca13413412190.3+93.59%
3Giovanni Cedrati19181266.67+52.52%
4Markus Siegl31312890.32+49%
5Michele Rispoli1313969.23+32.53%
6Antonio Palmas444100+27.71%
7ROBERTA GRAZIANI16161062.5+27.39%
8alessandro bortolato333100+22.16%
9Ivan Ganassin87571.43+21.98%
10stefano carella99666.67+21.2%
11Umberto Scippo55360+20.96%
12Francesco Franchitto17161062.5+20.82%
13Luca Pellegri44375+20.01%
14Nick Nick222100+18.81%
15paolo bassan333100+17.7%
16Maurizio Ebbreo222100+17.57%
17Calogero Canta33266.67+17.12%
18Simone Fumagalli222100+16.64%
19Gianfranco Cassitta111100+16.59%
20Cla Stock222100+16.37%
21paolo righi77571.43+16.23%
22luigi gualt111100+15.98%
23LORENZO DAGLIO322100+15.53%
24Antonino Canale222100+15.5%
25Arcangelo Miano111100+15.36%
26GIONAS MINGHINI333100+15.01%
27Domenico Natale87571.43+14.92%
28Vanni Mancini66466.67+14.82%
29Luis Miguel Hierro Capellan109666.67+14.77%
30Roberto Paiocchi44375+14.57%
31Nicola De Giorgi444100+14.55%
32Antonio Giannoccolo111100+14.37%
33Paolo Tomaselli222100+14.35%
34Iñaki Martín55480+13.83%
35Marcello Romano222100+13.76%
36Andrea Brg111100+13.76%
37Carlo Beretta222100+13.7%
38Fulvio Petracca111100+13.7%
39Andrea Montana111100+13.68%
40Patrizio Napolitano222100+13.59%
41Andrea Giancecchi222100+13.57%
42Enrico Cassese222100+13.53%
43Giovanni Battista55480+13.48%
44Flavio Benzi111100+13.33%
45Vincenzo Celardo111100+13.31%
46Claudio Tremolada111100+13.3%
47Diego Sala111100+13.29%
48Volpe Giovanni99555.56+13.22%
49Angelo Serafini44375+13.22%
50marco marino111100+13.1%
Riktlinjer för kommentarer

Vi uppmuntrar dig att använda kommentarer för att engagera dig med andra användare, dela ditt perspektiv och ställa frågor till skribenter och till varandra. Men för att upprätthålla den höga diskursen har vi alla kommit att värdera och förväntar oss att hålla följande kriterier i åtanke:

  • Berika samtalen
  • Vara fokuserad och på rätt spår. Gör endast inlägg som är relevant för ämnet som diskuteras.
  • Var respektfull. Även negativa åsikter kan ramas in på ett positivt och diplomatiskt sätt.
  • Använd standard skrivsätt. Inkludera kommatering, versaler och gemener.
  • NOTERA: Spam och/eller säljfrämjande meddelanden och länkar inom en kommentar kommer att tas bort
  • Undvik svordomar, förtal eller personliga angrepp riktad mot en skribent eller en annan användare.
  • Endast svedese kommentarer kommer att tillåtas.

Ansvariga för spam eller missbruk kommer att tas bort från webbplatsen och förbjudas från framtida registrering på Investing.com diskretion.

ENEI Diskussioner

Skriv dina tankar om Enel
 
Aär du säker på att du vill ta bort det här diagrammet?
 
Posta
Publicera även på :
 
Ersätt det bifogade diagrammet med ett nytt?
1000
Din möjlighet att kommentera är för tillfället avstängd på grund av negativa användarrapporter. Din status granskas av våra moderatorer.
Vänta en minut innan du försöker kommentera igen.
Tack för din kommentar. Observera att alla kommentarer är under behandling tills de godkänts av våra moderatorer. Det kan därför ta lite tid innan inlägget visas på vår hemsida.
 
Aär du säker på att du vill ta bort det här diagrammet?
 
Posta
 
Ersätt det bifogade diagrammet med ett nytt?
1000
Din möjlighet att kommentera är för tillfället avstängd på grund av negativa användarrapporter. Din status granskas av våra moderatorer.
Vänta en minut innan du försöker kommentera igen.
Lägg till diagram till kommentar
Bekräfta blockering

Är du säker på att du vill blockera %USER_NAME%?

Genom att blockera kan du och %USER_NAME% inte se varandras inlägg på Investing.com.

%USER_NAME% lyckades läggas till i din Blockeringslista

Eftersom du precis avblockerat denna person måste du vänta 48 timmar för att kunna förnya blockeringen.

Rapportera den här kommentaren

Jag anser att denna kommentar är:

Kommentar flaggad

Tack!

Rapporten har skickats till våra moderatorer för granskning
Ansvarsfriskrivning: Fusion Media vill påminna er om att uppgifterna på denna webbplats inte nödvändigtvis alltid är i realtid eller korrekta. Alla priser för CFDs (aktier, index, terminer), kryptovalutor och Forex tillhandahålls inte av börser utan snarare av marknadsskapare. Priserna kanske inte är korrekta och kan skilja sig från det faktiska marknadspriset, det vill säga priserna är vägledande och inte lämpliga för tradingändamål. Fusion Media tar därför inget ansvar för eventuella tradingförluster som åsamkas till följd av denna data.
Fusion Media eller någon annan involverad tar inget ansvar för förlust eller skada på grund av underlåtenhet att följa den information som finns på denna webbplats, inklusive data, bud, diagram och köp/sälj signaler. Vänligen var fullt informerad om de risker och kostnader som finns vid trading på de finansiella marknaderna, det är en av de mest riskfyllda investeringar som finns.
Den engelska versionen av detta avtal är den huvudsakliga versionen, vilken ska råda om något skiljer sig åt mellan den engelska versionen och den svenska versionen.
Registrera dig med Google
eller
Registrera dig med e-post