Prova en annan sökning
Namn | Netto % | Lång % | Kort % |
Kontant | 2,170 | 2,170 | 0,000 |
Aktier | 97,830 | 97,830 | 0,000 |
Nyckeltal | Värde | Kategorigenomsnitt |
P/E-tal | 16,573 | 18,774 |
P/B-talet | 1,330 | 1,708 |
P/S-talet | 0,648 | 1,861 |
Pris till kassaflöde | 5,354 | 8,622 |
Direktavkastning | 7,740 | 3,392 |
5-årig vinsttillväxt | 9,449 | 9,285 |
Namn | Netto % | Kategorigenomsnitt |
Branscher | 20,310 | 23,605 |
Grundläggande råmaterial | 18,750 | 7,105 |
Kommunikationstjänster | 16,430 | 10,193 |
El, vatten och gas | 13,570 | 22,175 |
konsumtionscykler | 9,830 | 5,583 |
Finansiella tjänster | 8,600 | 10,052 |
Sjukvård | 4,790 | 14,313 |
Energi | 3,640 | 3,100 |
Kundskydd | 2,730 | 4,083 |
Teknologi | 1,340 | 7,952 |
Antal långa innehav: 33
Antal korta innehav: 0
Namn | ISIN | Vikt % | Senaste | +/- % | |
Fletcher Build | NZFBUE0001S0 | 13,47 | 2,640 | 0,00% | |
Spark New Zealand | NZTELE0001S4 | 11,12 | 3,87 | +0,78% | |
Contact Energy Ltd | NZCENE0001S6 | 9,27 | 8,49 | +6,13% | |
Auckland International Airport Limited | NZAIAE0001S8 | 6,32 | - | - | |
Sky City Entertainment | NZSKCE0001S2 | 6,24 | 1,52 | -0,66% | |
GPG (UK) Holdings PLC | - | 5,35 | - | - | |
Sky Network Television | NZSKTE0001S6 | 4,96 | 2,440 | +1,67% | |
Fisher & Paykel Healthcare Corp | NZFAPE0001S2 | 4,68 | 26,70 | +2,46% | |
Nuplex Industries Limited | NZNPXE0001S8 | 3,85 | - | - | |
New Zealand Oil & Gas Limited | NZNOGE0001S6 | 3,56 | - | - |
Namn | Värdering | Totala tillgångar | YTD % | 3 år % | 10 år % | |
Asteron Saveguard Plus Conservative | 453,44K | - | - | - |
Är du säker på att du vill blockera %USER_NAME%?
Genom att blockera kan du och %USER_NAME% inte se varandras inlägg på Investing.com.
%USER_NAME% lyckades läggas till i din Blockeringslista
Eftersom du precis avblockerat denna person måste du vänta 48 timmar för att kunna förnya blockeringen.
Jag anser att denna kommentar är:
Tack!
Rapporten har skickats till våra moderatorer för granskning