Prova en annan sökning
Namn | Netto % | Lång % | Kort % |
Kontant | 2,330 | 2,330 | 0,000 |
Aktier | 97,670 | 97,670 | 0,000 |
Nyckeltal | Värde | Kategorigenomsnitt |
P/E-tal | 16,580 | 20,155 |
P/B-talet | 1,333 | 1,602 |
P/S-talet | 0,649 | 1,801 |
Pris till kassaflöde | 5,408 | 10,337 |
Direktavkastning | 7,664 | 4,349 |
5-årig vinsttillväxt | 9,521 | 10,512 |
Namn | Netto % | Kategorigenomsnitt |
Branscher | 20,120 | 15,725 |
Grundläggande råmaterial | 18,820 | 6,680 |
Kommunikationstjänster | 16,140 | 11,915 |
El, vatten och gas | 13,160 | 20,880 |
konsumtionscykler | 10,390 | 5,707 |
Finansiella tjänster | 8,490 | 5,870 |
Sjukvård | 4,840 | 18,963 |
Energi | 3,800 | 2,216 |
Kundskydd | 2,780 | 6,382 |
Teknologi | 1,460 | 2,132 |
Antal långa innehav: 33
Antal korta innehav: 0
Namn | ISIN | Vikt % | Senaste | +/- % | |
Fletcher Build | NZFBUE0001S0 | 13,58 | 3,300 | 0,00% | |
Spark New Zealand | NZTELE0001S4 | 10,92 | 4,02 | 0,00% | |
Contact Energy Ltd | NZCENE0001S6 | 9,00 | 7,60 | 0,00% | |
Sky City Entertainment | NZSKCE0001S2 | 6,67 | 1,54 | 0,00% | |
Auckland International Airport Limited | NZAIAE0001S8 | 6,18 | - | - | |
GPG (UK) Holdings PLC | - | 5,44 | - | - | |
Sky Network Television | NZSKTE0001S6 | 4,84 | 2,520 | 0,00% | |
Fisher & Paykel Healthcare Corp | NZFAPE0001S2 | 4,73 | 26,20 | 0,00% | |
Nuplex Industries Limited | NZNPXE0001S8 | 3,74 | - | - | |
New Zealand Oil & Gas Limited | NZNOGE0001S6 | 3,71 | - | - |
Namn | Värdering | Totala tillgångar | YTD % | 3 år % | 10 år % | |
Asteron Saveguard Plus Conservative | 453,44K | - | - | - |
Är du säker på att du vill blockera %USER_NAME%?
Genom att blockera kan du och %USER_NAME% inte se varandras inlägg på Investing.com.
%USER_NAME% lyckades läggas till i din Blockeringslista
Eftersom du precis avblockerat denna person måste du vänta 48 timmar för att kunna förnya blockeringen.
Jag anser att denna kommentar är:
Tack!
Rapporten har skickats till våra moderatorer för granskning