Heta nyheter
Få 40% rabatt 0
🔥 Vår aktiestrategi vald av AI, Teknikjättar, är upp med +7,1 % i maj. Missa inte spänningen när aktien är HET. Skaffa 40 % rabatt
Stäng

CAD/CNY - Kanadensisk Dollar Kinesisk Yuan

Skapa bevakning
New!
Skapa bevakning
Webbsida
  • Som ett varningsmeddelande
  • För att använda funktionen, se till att du är inloggad på ditt konto
Mobil app
  • För att använda funktionen, se till att du är inloggad på ditt konto
  • Se till att du är inloggad med samma användarprofil

Villkor

Frekvens

En gång
%

Frekvens

Frekvens

Leveransmetod

Status

Lägg till/Ta bort från en portfölj Lägg till portföljen
Lägg till på bevakningslistan
Lägg till position

Position har lagts till i:

Namnge din innehavsportfölj
 
5,2037 +0,0255    +0,49%
24/05 - Stängd. ( Friskrivning )
Typ:  Valuta
Grupp:  Exotiska kors
Grundval:  Kanadensisk Dollar
Andrahandsval:  Kinesisk Yuan
  • Senaste: 5,1782
  • Köp/Sälj: 5,1970 / 5,2104
  • Dagens intervall: 5,1620 - 5,2096
CAD/CNY 5,2037 +0,0255 +0,49%

CAD/CNY Användares rankning

 
På denna sida, användare är rangordnade efter resultatet av deras utlåtanden angående CAD/CNY
RankningAnvändarnamnTotalaStängda ÅsikterVinnande ÅsiktVinst %+/- %
1ava yang66466.67+4.81%
2John Francis111100+3.44%
3Sa Ge555100+3.1%
4LIU JIONG222100+2.97%
5天耀 杨111100+2.73%
6xm LI111100+2.24%
7Michael Xia111100+2.1%
8Fiona Xie111100+1.74%
9Sebastien Turcotte111100+1.61%
10ziya yılmaz66466.67+1.08%
11dmitriy dmitriy111100+0.77%
12Michael Xia111100+0.76%
13Cai Isaac111100+0.5%
14Benny Liu111100+0.49%
15Pei Du111100+0.4%
16洋 李111100+0.37%
17ivan zhang1000+0.34%
18伟敏 何111100+0.29%
19Daojie Qi22150+0.16%
20Kobey Bear11000%
21Jeffrey Chen1100-0.03%
22Taner Degirmenci1100-0.26%
23Frank Ren1000-0.32%
24Will Zhang22150-0.33%
25yu zhu2100-0.35%
26Will Wang1100-0.64%
27Mingqi Yi1100-0.7%
28Pilar Chen1100-0.704%
29文伟 郑1100-0.79%
30Hao Wu1100-0.79%
31Roc Yang1100-0.8%
32Q Chen1100-0.9%
33Lin He1100-1.06%
34Crystal Sun1100-1.09%
35Jennifer Wan22150-1.1%
36Giorgio Di Stefano2200-1.32%
37Mark Liu1100-1.45%
38Xiaojun Qian1100-1.5%
39Zheng Lai1100-1.51%
40Agustin Araya1100-2.06%
41Reshman Reshman1100-2.72%
42chiu jody1100-2.87%
43Roc Yang44250-3.13%
44Mark Guo1100-3.43%

Mina sentiments

Vad är ditt sentiment på CAD/CNY?
eller
Marknad är för tillfället stängd, röstning är öppen under marknadstimmar.
Riktlinjer för kommentarer

Vi uppmuntrar dig att använda kommentarer för att engagera dig med andra användare, dela ditt perspektiv och ställa frågor till skribenter och till varandra. Men för att upprätthålla den höga diskursen har vi alla kommit att värdera och förväntar oss att hålla följande kriterier i åtanke:

  • Berika samtalen
  • Vara fokuserad och på rätt spår. Gör endast inlägg som är relevant för ämnet som diskuteras.
  • Var respektfull. Även negativa åsikter kan ramas in på ett positivt och diplomatiskt sätt.
  • Använd standard skrivsätt. Inkludera kommatering, versaler och gemener.
  • NOTERA: Spam och/eller säljfrämjande meddelanden och länkar inom en kommentar kommer att tas bort
  • Undvik svordomar, förtal eller personliga angrepp riktad mot en skribent eller en annan användare.
  • Endast svedese kommentarer kommer att tillåtas.

Ansvariga för spam eller missbruk kommer att tas bort från webbplatsen och förbjudas från framtida registrering på Investing.com diskretion.

CAD/CNY Diskussioner

Skriv dina tankar om CAD/CNY
 
Aär du säker på att du vill ta bort det här diagrammet?
 
Posta
Publicera även på :
 
Ersätt det bifogade diagrammet med ett nytt?
1000
Din möjlighet att kommentera är för tillfället avstängd på grund av negativa användarrapporter. Din status granskas av våra moderatorer.
Vänta en minut innan du försöker kommentera igen.
Tack för din kommentar. Observera att alla kommentarer är under behandling tills de godkänts av våra moderatorer. Det kan därför ta lite tid innan inlägget visas på vår hemsida.
 
Aär du säker på att du vill ta bort det här diagrammet?
 
Posta
 
Ersätt det bifogade diagrammet med ett nytt?
1000
Din möjlighet att kommentera är för tillfället avstängd på grund av negativa användarrapporter. Din status granskas av våra moderatorer.
Vänta en minut innan du försöker kommentera igen.
Lägg till diagram till kommentar
Bekräfta blockering

Är du säker på att du vill blockera %USER_NAME%?

Genom att blockera kan du och %USER_NAME% inte se varandras inlägg på Investing.com.

%USER_NAME% lyckades läggas till i din Blockeringslista

Eftersom du precis avblockerat denna person måste du vänta 48 timmar för att kunna förnya blockeringen.

Rapportera den här kommentaren

Jag anser att denna kommentar är:

Kommentar flaggad

Tack!

Rapporten har skickats till våra moderatorer för granskning

Valutautforskaren

Registrera dig med Google
eller
Registrera dig med e-post