Heta nyheter
Investing Pro 0
🚨 Våra Pro-data avslöjar den verkliga vinnaren under resultatsäsongen Åtkomst till data
Stäng

SSAB AB ser. A (SSABa)

Skapa bevakning
New!
Skapa bevakning
Webbsida
  • Som ett varningsmeddelande
  • För att använda funktionen, se till att du är inloggad på ditt konto
Mobil app
  • För att använda funktionen, se till att du är inloggad på ditt konto
  • Se till att du är inloggad med samma användarprofil

Villkor

Frekvens

En gång
%

Frekvens

Frekvens

Leveransmetod

Status

Lägg till/Ta bort från en portfölj Lägg till portföljen
Lägg till på bevakningslistan
Lägg till position

Position har lagts till i:

Namnge din innehavsportfölj
 
74,94 +0,60    +0,81%
10:28:34 - Data i Realtid. Valuta i SEK ( Friskrivning )
Typ:  Aktier
Marknad:  Sverige
ISIN:  SE0000171100 
S/N:  304183270
  • Volym: 633.427
  • Köp/Sälj: 0,00 / 0,00
  • Dagens intervall: 74,04 - 75,18
SSAB A 74,94 +0,60 +0,81%

SSABa Användares rankning

 
På denna sida, rankas användare efter deras prestationer vid sentiment för SSAB AB ser. A aktien.
RankningAnvändarnamnTotalaStängda ÅsikterVinnande ÅsiktVinst %+/- %
1helge balte55360+20.6%
2Göran Berg111100+13.99%
3Hassani Hussein111100+9.64%
4Peter Sigren111100+8.4%
5Anita Vacca18181794.44+8.34%
6Tommy Rosengren111100+7.5%
7Dino Kavaz111100+7.24%
8Ming Chen111100+7.18%
9Ali Khattab111100+7.01%
10Emil Kilen111100+5.56%
11Daniel Karlsson111100+0.91%
12Jonas Westlund1100-0.04%
13Tage Bergström1100-0.41%
14ziya yılmaz22150-1.01%
15Johan Bernander1100-1.23%
16Jens Larsen22150-5.87%
17Nicola Rabi1100-6.3%
18Antti Vaisanen22150-6.73%
19Kjell Lindberg1100-9.02%
20Helle Christensen1100-9.19%
21Panos Vasilagas1100-9.48%
22Erol Akinci1100-9.94%
23Per Persson1100-10.18%
24Daniel Johansson1100-17.97%
25Christopher Bryan1100-21.12%
26Mika Leppäkoski1100-22.86%
Riktlinjer för kommentarer

Vi uppmuntrar dig att använda kommentarer för att engagera dig med andra användare, dela ditt perspektiv och ställa frågor till skribenter och till varandra. Men för att upprätthålla den höga diskursen har vi alla kommit att värdera och förväntar oss att hålla följande kriterier i åtanke:

  • Berika samtalen
  • Vara fokuserad och på rätt spår. Gör endast inlägg som är relevant för ämnet som diskuteras.
  • Var respektfull. Även negativa åsikter kan ramas in på ett positivt och diplomatiskt sätt.
  • Använd standard skrivsätt. Inkludera kommatering, versaler och gemener.
  • NOTERA: Spam och/eller säljfrämjande meddelanden och länkar inom en kommentar kommer att tas bort
  • Undvik svordomar, förtal eller personliga angrepp riktad mot en skribent eller en annan användare.
  • Endast svedese kommentarer kommer att tillåtas.

Ansvariga för spam eller missbruk kommer att tas bort från webbplatsen och förbjudas från framtida registrering på Investing.com diskretion.

SSABa Diskussioner

Skriv dina tankar om SSAB AB ser. A
 
Aär du säker på att du vill ta bort det här diagrammet?
 
Posta
Publicera även på :
 
Ersätt det bifogade diagrammet med ett nytt?
1000
Din möjlighet att kommentera är för tillfället avstängd på grund av negativa användarrapporter. Din status granskas av våra moderatorer.
Vänta en minut innan du försöker kommentera igen.
Tack för din kommentar. Observera att alla kommentarer är under behandling tills de godkänts av våra moderatorer. Det kan därför ta lite tid innan inlägget visas på vår hemsida.
Björn Eriksson
Björn Eriksson 2021-09-08 12:04
Sparad. Se Sparade objekt.
Denna kommentar har redan sparats i dina Sparade objekt
Otroligt lågt värderad på P/E omkring 5 på 2021e. Borde rimligen upp till 100 kr/aktie.
Ola Pettersson
Ola Pettersson 2021-09-08 12:04
Sparad. Se Sparade objekt.
Denna kommentar har redan sparats i dina Sparade objekt
Den lär komma upp över 70 senast 3 veckan i april.strax kvartalsrapport.urstark hela året Märk väl Nucor samt ssab är ledande på stål i de vassare segmenten.DNB har 100 kr i rikt.Bullish nu så håll i hatten .Priset kontra P/E tal är möjligt lågt just nu.
 
Aär du säker på att du vill ta bort det här diagrammet?
 
Posta
 
Ersätt det bifogade diagrammet med ett nytt?
1000
Din möjlighet att kommentera är för tillfället avstängd på grund av negativa användarrapporter. Din status granskas av våra moderatorer.
Vänta en minut innan du försöker kommentera igen.
Lägg till diagram till kommentar
Bekräfta blockering

Är du säker på att du vill blockera %USER_NAME%?

Genom att blockera kan du och %USER_NAME% inte se varandras inlägg på Investing.com.

%USER_NAME% lyckades läggas till i din Blockeringslista

Eftersom du precis avblockerat denna person måste du vänta 48 timmar för att kunna förnya blockeringen.

Rapportera den här kommentaren

Jag anser att denna kommentar är:

Kommentar flaggad

Tack!

Rapporten har skickats till våra moderatorer för granskning
Registrera dig med Google
eller
Registrera dig med e-post