Heta nyheter
Få 40% rabatt 0
🔎 Se NVDA fullständiga ProTips för omgående risker eller belöningar Skaffa 40 % rabatt
Stäng

NVIDIA Corporation (NVDA)

Skapa bevakning
New!
Skapa bevakning
Webbsida
  • Som ett varningsmeddelande
  • För att använda funktionen, se till att du är inloggad på ditt konto
Mobil app
  • För att använda funktionen, se till att du är inloggad på ditt konto
  • Se till att du är inloggad med samma användarprofil

Villkor

Frekvens

En gång
%

Frekvens

Frekvens

Leveransmetod

Status

Lägg till/Ta bort från en portfölj Lägg till portföljen
Lägg till på bevakningslistan
Lägg till position

Position har lagts till i:

Namnge din innehavsportfölj
 
735,00 +15,00    +2,08%
23/02 - Stängd. Valuta i EUR ( Friskrivning )
Typ:  Aktier
Marknad:  Tyskland
ISIN:  US67066G1040 
WKN:  918422
  • Volym: 155.862
  • Köp/Sälj: 735,00 / 735,00
  • Dagens intervall: 717,50 - 760,40
NVIDIA 735,00 +15,00 +2,08%

NVDA Användares rankning

 
På denna sida, rankas användare efter deras prestationer vid sentiment för NVIDIA Corporation aktien.
RankningAnvändarnamnTotalaStängda ÅsikterVinnande ÅsiktVinst %+/- %
1Mantas Terleckis111100+100%
2Nico Sternbeck111100+100%
3Bruno Pinheiro44375+22.05%
4Hermann Albrecht555100+19.47%
5Robin Arensmann111100+16.33%
6Joshua Schnabel111100+14.47%
7Fernando Andrade111100+11.85%
8Ma Si33266.67+11.72%
9Daniel Gerstmeier111100+11.69%
10Gregor Kovacs111100+10.8%
11Jan Mai111100+10.74%
12Florian Rupp111100+10.59%
13Matt Ormandy111100+10.5%
14daniel speirs111100+9.2%
15Marcus Kaiser111100+7.72%
16Franco Stoppa111100+7.5%
17Michael Jackson111100+7.38%
18Ben Glück222100+7.18%
19Zr Ku111100+6.7%
20Taner Kaplankiran22150+6.45%
21Павел Петрулевич111100+6%
22STrickZ GT111100+5.94%
23sevim yagiz111100+5.67%
24Stefan Michail1000+5.01%
25mudi Medrati111100+4.9%
26Lennart Schuldt111100+3.86%
27Nils Schenk111100+3.66%
28Fernando111100+1.75%
29Jana Brandner111100+0.85%
30Zr Ku111100+0.03%
31davide soderino221500%
32Juan Moliner1100-0.2%
33Azman Ahmad1100-0.25%
34Johann Gross1100-0.79%
35Alban Mushkolaj1100-1.29%
36Sascha Wenning1100-1.45%
37Michael Reich1100-1.56%
38jose sanchez1100-2.07%
39Mail Quatsch1100-3.24%
40Le On1100-3.62%
41Mine Phill1100-4.08%
42Sascha Koeneke1100-4.74%
43Marcus Gwenner44125-6.68%
44Christiane Vogler1100-8.12%
45Philipp Natusch1100-8.25%
46Pit Bassing55360-68.25%
47Master Trader55480-73.1%
48Zoom Boom22150-99.36%
49Markus Böhm1100-100%
50Sahar Shafiq1100-100%
Riktlinjer för kommentarer

Vi uppmuntrar dig att använda kommentarer för att engagera dig med andra användare, dela ditt perspektiv och ställa frågor till skribenter och till varandra. Men för att upprätthålla den höga diskursen har vi alla kommit att värdera och förväntar oss att hålla följande kriterier i åtanke:

  • Berika samtalen
  • Vara fokuserad och på rätt spår. Gör endast inlägg som är relevant för ämnet som diskuteras.
  • Var respektfull. Även negativa åsikter kan ramas in på ett positivt och diplomatiskt sätt.
  • Använd standard skrivsätt. Inkludera kommatering, versaler och gemener.
  • NOTERA: Spam och/eller säljfrämjande meddelanden och länkar inom en kommentar kommer att tas bort
  • Undvik svordomar, förtal eller personliga angrepp riktad mot en skribent eller en annan användare.
  • Endast svedese kommentarer kommer att tillåtas.

Ansvariga för spam eller missbruk kommer att tas bort från webbplatsen och förbjudas från framtida registrering på Investing.com diskretion.

NVDA Diskussioner

Skriv dina tankar om NVIDIA Corp
 
Aär du säker på att du vill ta bort det här diagrammet?
 
Posta
Publicera även på :
 
Ersätt det bifogade diagrammet med ett nytt?
1000
Din möjlighet att kommentera är för tillfället avstängd på grund av negativa användarrapporter. Din status granskas av våra moderatorer.
Vänta en minut innan du försöker kommentera igen.
Tack för din kommentar. Observera att alla kommentarer är under behandling tills de godkänts av våra moderatorer. Det kan därför ta lite tid innan inlägget visas på vår hemsida.
Kevin Mårtensson
Kevin Mårtensson 2024-02-21 22:53
Sparad. Se Sparade objekt.
Denna kommentar har redan sparats i dina Sparade objekt
STILL ROCKS !
Edvin Wahlgren
Edvin Wahlgren 2024-01-31 13:04
Sparad. Se Sparade objekt.
Denna kommentar har redan sparats i dina Sparade objekt
Cara terbaik untuk berinvestasi di pasar adalah dengan mengidentifikasi strategi perdagangan yang telah terbukti dan telah digunakan oleh banyak investor sukses. >>>>>>>>>>> Apa strategi kemenangan ini? Dapatkan bantuan ahli! Seorang profesional akan membantu Anda mengeksekusi perdagangan yang menang sambil menghasilkan keuntungan rutin. KATIE√Fx di IG, WHAT√S AP *447√3615√82694, memiliki rekam jejak yang terbukti dalam perdagangan. dia yang terbaik sekarang…… ━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━
Eh Sa
Eh Sa 2024-01-22 14:36
Sparad. Se Sparade objekt.
Denna kommentar har redan sparats i dina Sparade objekt
❤️
Kevin Mårtensson
Kevin Mårtensson 2024-01-14 20:30
Sparad. Se Sparade objekt.
Denna kommentar har redan sparats i dina Sparade objekt
Nice to know..........
Mr BullBear
Mr BullBear 2023-11-21 9:05
Sparad. Se Sparade objekt.
Denna kommentar har redan sparats i dina Sparade objekt
Nvidia made love to my damjkryss tonight
Kevin Mårtensson
Kevin Mårtensson 2023-11-04 12:39
Sparad. Se Sparade objekt.
Denna kommentar har redan sparats i dina Sparade objekt
NVIDIA This is future.....
Martin Nilsson
Martin Nilsson 2023-06-21 11:03
Sparad. Se Sparade objekt.
Denna kommentar har redan sparats i dina Sparade objekt
Deere & Co with AI and NVDA perfect
Nils Almered
Nils Almered 2023-06-08 11:06
Sparad. Se Sparade objekt.
Denna kommentar har redan sparats i dina Sparade objekt
Meep Moorp
Meep Moorp 2022-05-25 23:52
Sparad. Se Sparade objekt.
Denna kommentar har redan sparats i dina Sparade objekt
Im betting 20% idag my portfolio on their omniverse. this could be groundbreaking
Kevin Mårtensson
Kevin Mårtensson 2022-05-25 23:52
Sparad. Se Sparade objekt.
Denna kommentar har redan sparats i dina Sparade objekt
I think 2024 is the year for Nvidia....
 
Aär du säker på att du vill ta bort det här diagrammet?
 
Posta
 
Ersätt det bifogade diagrammet med ett nytt?
1000
Din möjlighet att kommentera är för tillfället avstängd på grund av negativa användarrapporter. Din status granskas av våra moderatorer.
Vänta en minut innan du försöker kommentera igen.
Lägg till diagram till kommentar
Bekräfta blockering

Är du säker på att du vill blockera %USER_NAME%?

Genom att blockera kan du och %USER_NAME% inte se varandras inlägg på Investing.com.

%USER_NAME% lyckades läggas till i din Blockeringslista

Eftersom du precis avblockerat denna person måste du vänta 48 timmar för att kunna förnya blockeringen.

Rapportera den här kommentaren

Jag anser att denna kommentar är:

Kommentar flaggad

Tack!

Rapporten har skickats till våra moderatorer för granskning
Registrera dig med Google
eller
Registrera dig med e-post