Heta nyheter
0
Reklamfri version. Uppgradera din upplevelse på Investing.com. Spara upp till 40% Mer detaljer
Stäng

Malayan Banking Bhd (MBBM)

Skapa bevakning
New!
Skapa bevakning
Webbsida
  • Som ett varningsmeddelande
  • För att använda funktionen, se till att du är inloggad på ditt konto
Mobil app
  • För att använda funktionen, se till att du är inloggad på ditt konto
  • Se till att du är inloggad med samma användarprofil

Villkor

Frekvens

En gång
%

Frekvens

Frekvens

Leveransmetod

Status

Lägg till/Ta bort från en portfölj Lägg till portföljen
Lägg till på bevakningslistan
Lägg till position

Position har lagts till i:

Namnge din innehavsportfölj
 
7,99 +0,04    +0,50%
09:57:00 - Stängd. Valuta i MYR ( Friskrivning )
Typ:  Aktier
Marknad:  Malaysia
ISIN:  MYL1155OO000 
S/N:  1155
  • Volym: 6.915.900
  • Köp/Sälj: 7,99 / 8,01
  • Dagens intervall: 7,92 - 8,04
Malayan Banking 7,99 +0,04 +0,50%
RankningAnvändarnamnTotalaStängda ÅsikterVinnande ÅsiktVinst %+/- %
1Michael Toh111100+12.4%
2Cheah Genway222100+7.36%
3Alex Song43266.67+5.66%
4Heng Guo Lian111100+5.44%
5Mark Lim111100+4.22%
6juzu juzu111100+3.52%
7Sumkeng O111100+3.37%
8Zachary Yong33133.33+2.99%
9Chong Lik Guo111100+2.93%
10Kenny Wong Chun111100+2.58%
11Wan Nee111100+2.3%
12Jia Ying Lee111100+2.28%
13Eyrfan Mifzal111100+2.11%
14Song Long22150+2.02%
15Lee Jun Jie111100+2.01%
16Jennie Yong111100+2.01%
17Then Chu Chin111100+2%
18鋕洺 杨111100+1.78%
19Henry Chong Soon Heong222100+1.77%
20Shah Rezuan111100+1.71%
21herry sam sam111100+1.64%
22LL Hoong1000+1.62%
23Yew Peter111100+1.5%
24Teo Frank22150+1.43%
25Mohd Ngah111100+1.37%
26ah seng chan111100+1.24%
27SJ Voi111100+1.22%
28Ahmad Firdaus Mohammad111100+1.21%
29goh tengyee33266.67+1.16%
30Vincent Teoh Kah Kuan111100+1.12%
31Yusoff Idris111100+1.05%
32CHONG SHENG LIM111100+0.96%
33神经 玩家111100+0.94%
34lim swee foo111100+0.93%
35Thong Wein Syen111100+0.74%
36嘉 维111100+0.71%
37Ming Ling Lai111100+0.69%
38Asma Faiz44250+0.67%
39Halliday Jose111100+0.64%
40Wei Chyuen111100+0.48%
41Ahmad Syazani22150+0.45%
42Chua Cheng Lian111100+0.44%
43Hafiz Harun111100+0.41%
44海振 廖111100+0.31%
45T Acezen1000+0.23%
46Hor Fong Lee111100+0.2%
47Lincoln Lau111100+0.11%
48Yee Goon Lim111100+0.11%
49kwai wong22150+0.09%
50Andrew Sim11000%
Riktlinjer för kommentarer

Vi uppmuntrar dig att använda kommentarer för att engagera dig med andra användare, dela ditt perspektiv och ställa frågor till skribenter och till varandra. Men för att upprätthålla den höga diskursen har vi alla kommit att värdera och förväntar oss att hålla följande kriterier i åtanke:

  • Berika samtalen
  • Vara fokuserad och på rätt spår. Gör endast inlägg som är relevant för ämnet som diskuteras.
  • Var respektfull. Även negativa åsikter kan ramas in på ett positivt och diplomatiskt sätt.
  • Använd standard skrivsätt. Inkludera kommatering, versaler och gemener.
  • NOTERA: Spam och/eller säljfrämjande meddelanden och länkar inom en kommentar kommer att tas bort
  • Undvik svordomar, förtal eller personliga angrepp riktad mot en skribent eller en annan användare.
  • Endast svedese kommentarer kommer att tillåtas.

Ansvariga för spam eller missbruk kommer att tas bort från webbplatsen och förbjudas från framtida registrering på Investing.com diskretion.

MBBM Diskussioner

Skriv dina tankar om Malayan Banking Bhd
 
Aär du säker på att du vill ta bort det här diagrammet?
 
Posta
Publicera även på :
 
Ersätt det bifogade diagrammet med ett nytt?
1000
Din möjlighet att kommentera är för tillfället avstängd på grund av negativa användarrapporter. Din status granskas av våra moderatorer.
Vänta en minut innan du försöker kommentera igen.
Tack för din kommentar. Observera att alla kommentarer är under behandling tills de godkänts av våra moderatorer. Det kan därför ta lite tid innan inlägget visas på vår hemsida.
 
Aär du säker på att du vill ta bort det här diagrammet?
 
Posta
 
Ersätt det bifogade diagrammet med ett nytt?
1000
Din möjlighet att kommentera är för tillfället avstängd på grund av negativa användarrapporter. Din status granskas av våra moderatorer.
Vänta en minut innan du försöker kommentera igen.
Lägg till diagram till kommentar
Bekräfta blockering

Är du säker på att du vill blockera %USER_NAME%?

Genom att blockera kan du och %USER_NAME% inte se varandras inlägg på Investing.com.

%USER_NAME% lyckades läggas till i din Blockeringslista

Eftersom du precis avblockerat denna person måste du vänta 48 timmar för att kunna förnya blockeringen.

Rapportera den här kommentaren

Jag anser att denna kommentar är:

Kommentar flaggad

Tack!

Rapporten har skickats till våra moderatorer för granskning
Ansvarsfriskrivning: Fusion Media vill påminna er om att uppgifterna på denna webbplats inte nödvändigtvis alltid är i realtid eller korrekta. Alla priser för CFDs (aktier, index, terminer), kryptovalutor och Forex tillhandahålls inte av börser utan snarare av marknadsskapare. Priserna kanske inte är korrekta och kan skilja sig från det faktiska marknadspriset, det vill säga priserna är vägledande och inte lämpliga för tradingändamål. Fusion Media tar därför inget ansvar för eventuella tradingförluster som åsamkas till följd av denna data.
Fusion Media eller någon annan involverad tar inget ansvar för förlust eller skada på grund av underlåtenhet att följa den information som finns på denna webbplats, inklusive data, bud, diagram och köp/sälj signaler. Vänligen var fullt informerad om de risker och kostnader som finns vid trading på de finansiella marknaderna, det är en av de mest riskfyllda investeringar som finns.
Den engelska versionen av detta avtal är den huvudsakliga versionen, vilken ska råda om något skiljer sig åt mellan den engelska versionen och den svenska versionen.
Registrera dig med Google
eller
Registrera dig med e-post