Heta nyheter
Få 40% rabatt 0
Nyhet! 💥 Skaffa ProPicks för att se strategin som har vunnit över S&P 500 med över 1,183 % Skaffa 40 % rabatt
Stäng

HeidelbergCement AG (HEIG)

Skapa bevakning
New!
Skapa bevakning
Webbsida
  • Som ett varningsmeddelande
  • För att använda funktionen, se till att du är inloggad på ditt konto
Mobil app
  • För att använda funktionen, se till att du är inloggad på ditt konto
  • Se till att du är inloggad med samma användarprofil

Villkor

Frekvens

En gång
%

Frekvens

Frekvens

Leveransmetod

Status

Lägg till/Ta bort från en portfölj Lägg till portföljen
Lägg till på bevakningslistan
Lägg till position

Position har lagts till i:

Namnge din innehavsportfölj
 
89,260 -0,620    -0,69%
17:29:55 - Stängd. Valuta i EUR ( Friskrivning )
Typ:  Aktier
Marknad:  Tyskland
ISIN:  DE0006047004 
WKN:  604700
  • Senaste: 89,260
  • Öppning: 89,820
  • Dagens intervall: 88,540 - 90,280
Heidelbergcement 89,260 -0,620 -0,69%

HEIG Användares rankning

 
På denna sida, rankas användare efter deras prestationer vid sentiment för HeidelbergCement AG aktien.
RankningAnvändarnamnTotalaStängda ÅsikterVinnande ÅsiktVinst %+/- %
1Anita Vacca47464597.83+27.99%
2Nona Popkhadze222100+17.36%
3Jan Elmenhorst222100+17.35%
4Dietmar Knoch222100+15.53%
5Rafael Fernandez Schez111100+15.34%
6Frans Coninckx111100+11.1%
7JOSE LUIS ROSADO MARQUEZ111100+10.35%
8Mikhail Gorbunov111100+8.59%
9Sebastian Knecht111100+8.36%
10Thomas Hammerschmied111100+7.76%
11One Overside111100+7.7%
12Baran Celik111100+7.19%
13JORGE BEJARANO111100+6.07%
14josh hope111100+5.42%
15Marcello Breschi111100+5.34%
16Salvis Lapins111100+5.21%
17ALBERTA GARCIA111100+5.15%
18RD Bhatia111100+5.13%
19The Spider Jam222100+4.95%
20Moritz Sprick111100+4.91%
21Fabio Abbriata111100+4.84%
22Michael Fizia111100+4.83%
23philippe kessler111100+4.81%
24Gerrit Hasperhoven111100+4.56%
25L J Junior111100+4.08%
26Javier Tabieres111100+4.08%
27Hermann Albrecht111100+3.82%
28Salvis Lapins22150+3.6%
29Simon Hahnenstein111100+3.55%
30Dmitry Zadorozhny111100+3.46%
31ziya yılmaz44375+3.46%
32Cemil Calikiran111100+3.1%
33Frank Bräuer111100+3.02%
34Marek Mrozek111100+2.95%
35Eduardo Noya Mouzo111100+2.86%
36Mikhail Gorbunov111100+2.77%
37Khanh Hien Dinh22150+2.28%
38Zoltan Lengyel111100+2.18%
39Lu Lauer111100+1.98%
40Alexandre Bavastro111100+1.96%
41헌창 임111100+1.58%
42PhilFitness Tt111100+1.52%
43PEDRO VALLEJO22150+1.25%
44Rocco Venerito22150+1.15%
45Christian Busse111100+1.09%
46Jose Lorenzo111100+1.01%
47Márk Fekete1000+0.84%
48Vincent Voelk1000+0.81%
49Kil Ni1000+0.79%
50Fco Javier Latorre1000+0.78%
Riktlinjer för kommentarer

Vi uppmuntrar dig att använda kommentarer för att engagera dig med andra användare, dela ditt perspektiv och ställa frågor till skribenter och till varandra. Men för att upprätthålla den höga diskursen har vi alla kommit att värdera och förväntar oss att hålla följande kriterier i åtanke:

  • Berika samtalen
  • Vara fokuserad och på rätt spår. Gör endast inlägg som är relevant för ämnet som diskuteras.
  • Var respektfull. Även negativa åsikter kan ramas in på ett positivt och diplomatiskt sätt.
  • Använd standard skrivsätt. Inkludera kommatering, versaler och gemener.
  • NOTERA: Spam och/eller säljfrämjande meddelanden och länkar inom en kommentar kommer att tas bort
  • Undvik svordomar, förtal eller personliga angrepp riktad mot en skribent eller en annan användare.
  • Endast svedese kommentarer kommer att tillåtas.

Ansvariga för spam eller missbruk kommer att tas bort från webbplatsen och förbjudas från framtida registrering på Investing.com diskretion.

HEIG Diskussioner

Skriv dina tankar om HeidelbergCement AG
 
Aär du säker på att du vill ta bort det här diagrammet?
 
Posta
Publicera även på :
 
Ersätt det bifogade diagrammet med ett nytt?
1000
Din möjlighet att kommentera är för tillfället avstängd på grund av negativa användarrapporter. Din status granskas av våra moderatorer.
Vänta en minut innan du försöker kommentera igen.
Tack för din kommentar. Observera att alla kommentarer är under behandling tills de godkänts av våra moderatorer. Det kan därför ta lite tid innan inlägget visas på vår hemsida.
 
Aär du säker på att du vill ta bort det här diagrammet?
 
Posta
 
Ersätt det bifogade diagrammet med ett nytt?
1000
Din möjlighet att kommentera är för tillfället avstängd på grund av negativa användarrapporter. Din status granskas av våra moderatorer.
Vänta en minut innan du försöker kommentera igen.
Lägg till diagram till kommentar
Bekräfta blockering

Är du säker på att du vill blockera %USER_NAME%?

Genom att blockera kan du och %USER_NAME% inte se varandras inlägg på Investing.com.

%USER_NAME% lyckades läggas till i din Blockeringslista

Eftersom du precis avblockerat denna person måste du vänta 48 timmar för att kunna förnya blockeringen.

Rapportera den här kommentaren

Jag anser att denna kommentar är:

Kommentar flaggad

Tack!

Rapporten har skickats till våra moderatorer för granskning
Registrera dig med Google
eller
Registrera dig med e-post