Heta nyheter
Investing Pro 0
🚨 Våra Pro-data avslöjar den verkliga vinnaren under resultatsäsongen Åtkomst till data
Stäng

Diageo PLC (DGE)

Skapa bevakning
New!
Skapa bevakning
Webbsida
  • Som ett varningsmeddelande
  • För att använda funktionen, se till att du är inloggad på ditt konto
Mobil app
  • För att använda funktionen, se till att du är inloggad på ditt konto
  • Se till att du är inloggad med samma användarprofil

Villkor

Frekvens

En gång
%

Frekvens

Frekvens

Leveransmetod

Status

Lägg till/Ta bort från en portfölj Lägg till portföljen
Lägg till på bevakningslistan
Lägg till position

Position har lagts till i:

Namnge din innehavsportfölj
 
3.578,5 +32,0    +0,90%
03/02 - Stängd. Valuta i GBP ( Friskrivning )
Typ:  Aktier
Marknad:  Storbritannien
ISIN:  GB0002374006 
SEDOL:  0237400
  • Volym: 1.970.549
  • Köp/Sälj: 3.452,0 / 3.650,0
  • Dagens intervall: 3.538,5 - 3.600,0
Diageo 3.578,5 +32,0 +0,90%

DGE Användares rankning

 
På denna sida, rankas användare efter deras prestationer vid sentiment för Diageo PLC aktien.
RankningAnvändarnamnTotalaStängda ÅsikterVinnande ÅsiktVinst %+/- %
1Salvis Lapins33266.67+16.35%
2Carlos Enrique Boggio Landaeta33266.67+13.65%
3Sean Bagguley111100+12.21%
4Önder Soydaş111100+10.19%
5Cal Lum111100+9.57%
6Claude Danant76466.67+8.65%
7baktu jilla44375+8.63%
8Friso Haerens111100+8.28%
9Joseph Gamble111100+6.86%
10Athena Li111100+6.44%
11Will Simmonds111100+5.78%
12Ornella Lombino111100+5.67%
13Suraj t s111100+5.58%
14Kelly Oly Jinior111100+5.53%
15Moises Sanguino111100+5.27%
16Алексей Осипенко111100+5.23%
17Babalawo Sanchez111100+4.59%
18Robert Bishop111100+4.41%
19Arnaldo Stracciari111100+4.4%
20Alan Clarke111100+4.21%
21Ivan Palomares55360+4.03%
22Jesús Rodríguez111100+3.94%
23Ryan Tear222100+3.79%
24Bertrand van Renynghe111100+3.75%
25Steve Connarty111100+3.65%
26Derek Homan111100+3.53%
27Shenoy Manjunath111100+3.44%
28Zeeshan Khan111100+3.14%
29amartya menon111100+3.14%
30Henry Karson111100+3.02%
31Stuart Meiklejohn33266.67+2.93%
32Alvin Chan111100+2.82%
33Jonathan Lui111100+2.76%
34Tayeb Naveed111100+2.75%
35Bryan Hughes111100+2.7%
36Selim B Kara111100+2.69%
37Igor Mavriky54250+2.48%
38Maurice Dumonde111100+2.48%
39Jim Boyd111100+2.09%
40Philippe Eliezer Oplatka111100+2.05%
41Greg Woodward44375+2.04%
42John Glais222100+1.91%
43Joel Mbugua111100+1.86%
44ANTONIO FATTORI22150+1.85%
45Anthony Simmons111100+1.8%
46Ivan Rasic111100+1.63%
47Juan Rodriguez111100+1.59%
48Gary McAteer111100+1.57%
49Martin Liu1000+1.45%
50jack burton22150+1.43%
Riktlinjer för kommentarer

Vi uppmuntrar dig att använda kommentarer för att engagera dig med andra användare, dela ditt perspektiv och ställa frågor till skribenter och till varandra. Men för att upprätthålla den höga diskursen har vi alla kommit att värdera och förväntar oss att hålla följande kriterier i åtanke:

  • Berika samtalen
  • Vara fokuserad och på rätt spår. Gör endast inlägg som är relevant för ämnet som diskuteras.
  • Var respektfull. Även negativa åsikter kan ramas in på ett positivt och diplomatiskt sätt.
  • Använd standard skrivsätt. Inkludera kommatering, versaler och gemener.
  • NOTERA: Spam och/eller säljfrämjande meddelanden och länkar inom en kommentar kommer att tas bort
  • Undvik svordomar, förtal eller personliga angrepp riktad mot en skribent eller en annan användare.
  • Endast svedese kommentarer kommer att tillåtas.

Ansvariga för spam eller missbruk kommer att tas bort från webbplatsen och förbjudas från framtida registrering på Investing.com diskretion.

DGE Diskussioner

Skriv dina tankar om Diageo PLC
 
Aär du säker på att du vill ta bort det här diagrammet?
 
Posta
Publicera även på :
 
Ersätt det bifogade diagrammet med ett nytt?
1000
Din möjlighet att kommentera är för tillfället avstängd på grund av negativa användarrapporter. Din status granskas av våra moderatorer.
Vänta en minut innan du försöker kommentera igen.
Tack för din kommentar. Observera att alla kommentarer är under behandling tills de godkänts av våra moderatorer. Det kan därför ta lite tid innan inlägget visas på vår hemsida.
 
Aär du säker på att du vill ta bort det här diagrammet?
 
Posta
 
Ersätt det bifogade diagrammet med ett nytt?
1000
Din möjlighet att kommentera är för tillfället avstängd på grund av negativa användarrapporter. Din status granskas av våra moderatorer.
Vänta en minut innan du försöker kommentera igen.
Lägg till diagram till kommentar
Bekräfta blockering

Är du säker på att du vill blockera %USER_NAME%?

Genom att blockera kan du och %USER_NAME% inte se varandras inlägg på Investing.com.

%USER_NAME% lyckades läggas till i din Blockeringslista

Eftersom du precis avblockerat denna person måste du vänta 48 timmar för att kunna förnya blockeringen.

Rapportera den här kommentaren

Jag anser att denna kommentar är:

Kommentar flaggad

Tack!

Rapporten har skickats till våra moderatorer för granskning
Registrera dig med Google
eller
Registrera dig med e-post