Heta nyheter
Få 50% rabatt 0
😎 Exklusiv sommarrea – Upp till 50 % rabatt på AI-drivna aktieval från InvestingPro HÄMTA REA
Stäng

Anglo American PLC (AAL)

Skapa bevakning
New!
Skapa bevakning
Webbsida
  • Som ett varningsmeddelande
  • För att använda funktionen, se till att du är inloggad på ditt konto
Mobil app
  • För att använda funktionen, se till att du är inloggad på ditt konto
  • Se till att du är inloggad med samma användarprofil

Villkor

Frekvens

En gång
%

Frekvens

Frekvens

Leveransmetod

Status

Lägg till/Ta bort från en portfölj Lägg till portföljen
Lägg till på bevakningslistan
Lägg till position

Position har lagts till i:

Namnge din innehavsportfölj
 
2.286,0 +11,0    +0,48%
18/07 - Stängd. Valuta i GBP ( Friskrivning )
Typ:  Aktier
Marknad:  Storbritannien
ISIN:  GB00B1XZS820 
SEDOL:  B1XZS82
  • Volym: 2.116.485
  • Köp/Sälj: 2.259,0 / 2.550,0
  • Dagens intervall: 2.273,0 - 2.328,0
Anglo American 2.286,0 +11,0 +0,48%

AAL Användares rankning

 
På denna sida, rankas användare efter deras prestationer vid sentiment för Anglo American PLC aktien.
RankningAnvändarnamnTotalaStängda ÅsikterVinnande ÅsiktVinst %+/- %
1Gilbert Drouvroy222100+54.83%
2Carlos Campero55480+46.57%
3Adam Cooper66466.67+33.49%
4Efosa Ogbeifun111100+25.73%
5Paolo Corbellani1110770+22.51%
6Simon Garle88450+19.33%
7florent bussiere222100+18.8%
8Dietmar Knoch111100+18.25%
9Adrian Smith111100+17.24%
10Raaj Devarajan333100+16.95%
11Marasa Kobe111100+15.4%
12Daniel Costa111100+14.7%
13Dietmar Knoch33266.67+14.69%
14Andrei Sabalevich111100+14.59%
15Dagmar König211100+14.4%
16Brad Houston111100+14.37%
17john silk111100+14.04%
18AZ Iz111100+13.65%
19Joe Bucks33266.67+12.82%
20John Yong111100+12.27%
21amos o'sullivan66350+12.16%
22Дмитрий Семенюк111100+12.02%
23Raju Harilela111100+11.88%
24Mohit Sharma111100+11.63%
25Miguel Fuentes111100+11.56%
26Patrick Wait111100+11.36%
27Mario Lmed111100+10.66%
28Vashish Muniah111100+10.63%
29Anita Vacca15151493.33+10.05%
30Karine Pang111100+8.92%
31Didier Rossé111100+8.79%
32Mehmet Taş777100+8.6%
33Panita Oumsombut111100+8.44%
34Malcolm Marston111100+8.42%
35Giuseppe Vitali33266.67+8.19%
36Jonathan Hogg111100+8.03%
37Uirii Afonin222100+7.85%
38Calum Robertson111100+7.61%
39john woolfitt44375+7.36%
40Nainesh Seetha222100+6.17%
41Region QBF111100+6.07%
42Salvis Lapins222100+6.07%
43Peter Holmes211100+5.98%
44IVAN IVANOV111100+5.58%
45Pawnjeet Matharu111100+5.42%
46Yoko Han111100+5.42%
47john woolfitt111100+5.23%
48iñigo lopez de munain111100+5.14%
49Chai Lai Khoo111100+5.08%
50Darcio Borri111100+4.54%
Riktlinjer för kommentarer

Vi uppmuntrar dig att använda kommentarer för att engagera dig med andra användare, dela ditt perspektiv och ställa frågor till skribenter och till varandra. Men för att upprätthålla den höga diskursen har vi alla kommit att värdera och förväntar oss att hålla följande kriterier i åtanke:

  • Berika samtalen
  • Vara fokuserad och på rätt spår. Gör endast inlägg som är relevant för ämnet som diskuteras.
  • Var respektfull. Även negativa åsikter kan ramas in på ett positivt och diplomatiskt sätt.
  • Använd standard skrivsätt. Inkludera kommatering, versaler och gemener.
  • NOTERA: Spam och/eller säljfrämjande meddelanden och länkar inom en kommentar kommer att tas bort
  • Undvik svordomar, förtal eller personliga angrepp riktad mot en skribent eller en annan användare.
  • Endast svedese kommentarer kommer att tillåtas.

Ansvariga för spam eller missbruk kommer att tas bort från webbplatsen och förbjudas från framtida registrering på Investing.com diskretion.

AAL Diskussioner

Skriv dina tankar om Anglo American PLC
 
Aär du säker på att du vill ta bort det här diagrammet?
 
Posta
Publicera även på :
 
Ersätt det bifogade diagrammet med ett nytt?
1000
Din möjlighet att kommentera är för tillfället avstängd på grund av negativa användarrapporter. Din status granskas av våra moderatorer.
Vänta en minut innan du försöker kommentera igen.
Tack för din kommentar. Observera att alla kommentarer är under behandling tills de godkänts av våra moderatorer. Det kan därför ta lite tid innan inlägget visas på vår hemsida.
 
Aär du säker på att du vill ta bort det här diagrammet?
 
Posta
 
Ersätt det bifogade diagrammet med ett nytt?
1000
Din möjlighet att kommentera är för tillfället avstängd på grund av negativa användarrapporter. Din status granskas av våra moderatorer.
Vänta en minut innan du försöker kommentera igen.
Lägg till diagram till kommentar
Bekräfta blockering

Är du säker på att du vill blockera %USER_NAME%?

Genom att blockera kan du och %USER_NAME% inte se varandras inlägg på Investing.com.

%USER_NAME% lyckades läggas till i din Blockeringslista

Eftersom du precis avblockerat denna person måste du vänta 48 timmar för att kunna förnya blockeringen.

Rapportera den här kommentaren

Jag anser att denna kommentar är:

Kommentar flaggad

Tack!

Rapporten har skickats till våra moderatorer för granskning
Registrera dig med Google
eller
Registrera dig med e-post