Heta nyheter
0
Reklamfri version. Uppgradera din upplevelse på Investing.com. Spara upp till 40% Uppgradera nu
Stäng

Alibaba Group Holdings Ltd ADR (AHLAy)

Skapa bevakning
New!
Skapa bevakning
Webbsida
  • Som ett varningsmeddelande
  • För att använda funktionen, se till att du är inloggad på ditt konto
Mobil app
  • För att använda funktionen, se till att du är inloggad på ditt konto
  • Se till att du är inloggad med samma användarprofil

Villkor

Frekvens

En gång
%

Frekvens

Frekvens

Leveransmetod

Status

Lägg till/Ta bort från en portfölj Lägg till portföljen
Lägg till på bevakningslistan
Lägg till position

Position har lagts till i:

Namnge din innehavsportfölj
 
82,00 +0,65    +0,80%
15:50:00 - Fördröjd data. Valuta i EUR ( Friskrivning )
Typ:  Aktier
Marknad:  Tyskland
ISIN:  US01609W1027 
S/N:  A117ME
  • Volym: 31.848
  • Köp/Sälj: 81,95 / 82,05
  • Dagens intervall: 79,10 - 82,50
Alibaba ADR 82,00 +0,65 +0,80%

AHLAy Användares rankning

 
På denna sida, rankas användare efter deras prestationer vid sentiment för Alibaba Group Holdings Ltd ADR aktien.
RankningAnvändarnamnTotalaStängda ÅsikterVinnande ÅsiktVinst %+/- %
1Sergej Hofmann55360+78.7%
2ziya yılmaz77571.43+30.08%
3joe bilker222100+22.96%
4peter silvo111100+18.36%
5Uwe Blessberger111100+13.66%
6Johan Ceulenaere111100+12.1%
7Michael Geier111100+10.26%
8Stefan Schmidt111100+8.46%
9Martin Riess111100+7.79%
10Kent Chong111100+7.54%
11Rene Franke111100+7.16%
12Hermann Albrecht333100+5.32%
13Iso Arska111100+5.29%
14Jimi Boumans111100+4.65%
15Marina Betco111100+3.48%
16Tobi As111100+0.98%
17Till Ambrosch111100+0.96%
18Nadia Barbosa Garatva111100+0.2%
19Sven schmelzer111100+0.2%
20Eckhard Puschatzki1100-1.5%
21Matthias Krug1100-1.51%
22Mario Reinholdt1100-3.46%
23Thorsten Meyer1100-5.24%
24jian sun1100-5.66%
25Robert Zach/Investing.com1100-7.08%
26Fab And1100-7.31%
27Sven Schneider1100-9.67%
28Sascha Schumi1100-9.78%
29Patrick Valda1100-10.24%
30Cheema Adnan1100-11.64%
31Mark Rühl22150-12.5%
32Matti Ping2200-16.02%
33Elis Gnoato66583.33-68.43%
Riktlinjer för kommentarer

Vi uppmuntrar dig att använda kommentarer för att engagera dig med andra användare, dela ditt perspektiv och ställa frågor till skribenter och till varandra. Men för att upprätthålla den höga diskursen har vi alla kommit att värdera och förväntar oss att hålla följande kriterier i åtanke:

  • Berika samtalen
  • Vara fokuserad och på rätt spår. Gör endast inlägg som är relevant för ämnet som diskuteras.
  • Var respektfull. Även negativa åsikter kan ramas in på ett positivt och diplomatiskt sätt.
  • Använd standard skrivsätt. Inkludera kommatering, versaler och gemener.
  • NOTERA: Spam och/eller säljfrämjande meddelanden och länkar inom en kommentar kommer att tas bort
  • Undvik svordomar, förtal eller personliga angrepp riktad mot en skribent eller en annan användare.
  • Endast svedese kommentarer kommer att tillåtas.

Ansvariga för spam eller missbruk kommer att tas bort från webbplatsen och förbjudas från framtida registrering på Investing.com diskretion.

BABA Diskussioner

Skriv dina tankar om Alibaba Group Holding Ltd DRC
 
Aär du säker på att du vill ta bort det här diagrammet?
 
Posta
Publicera även på :
 
Ersätt det bifogade diagrammet med ett nytt?
1000
Din möjlighet att kommentera är för tillfället avstängd på grund av negativa användarrapporter. Din status granskas av våra moderatorer.
Vänta en minut innan du försöker kommentera igen.
Tack för din kommentar. Observera att alla kommentarer är under behandling tills de godkänts av våra moderatorer. Det kan därför ta lite tid innan inlägget visas på vår hemsida.
Simon Häll
Simon Häll 2021-05-10 21:35
Sparad. Se Sparade objekt.
Denna kommentar har redan sparats i dina Sparade objekt
Aktien är nästan gratis vid dagens pris!
Hamid Milani
Hamid Milani 2020-12-29 21:56
Sparad. Se Sparade objekt.
Denna kommentar har redan sparats i dina Sparade objekt
Men denna gången har funkat , tror jag 🙄 köpte vid 221$ 😎
Ramin Nejad
Ramin Nejad 2020-11-19 18:37
Sparad. Se Sparade objekt.
Denna kommentar har redan sparats i dina Sparade objekt
jag är så dåligt på Alibaba
 
Aär du säker på att du vill ta bort det här diagrammet?
 
Posta
 
Ersätt det bifogade diagrammet med ett nytt?
1000
Din möjlighet att kommentera är för tillfället avstängd på grund av negativa användarrapporter. Din status granskas av våra moderatorer.
Vänta en minut innan du försöker kommentera igen.
Lägg till diagram till kommentar
Bekräfta blockering

Är du säker på att du vill blockera %USER_NAME%?

Genom att blockera kan du och %USER_NAME% inte se varandras inlägg på Investing.com.

%USER_NAME% lyckades läggas till i din Blockeringslista

Eftersom du precis avblockerat denna person måste du vänta 48 timmar för att kunna förnya blockeringen.

Rapportera den här kommentaren

Jag anser att denna kommentar är:

Kommentar flaggad

Tack!

Rapporten har skickats till våra moderatorer för granskning
Registrera dig med Google
eller
Registrera dig med e-post